Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC náhodne crashuje

Zdravim, asi pred pár dňami som si zadovážil nový počítač značky Lenovo (https://www.lenovo-shop.sk/produkty/lenovo-ideacentre-g5-90q1006emk) a k nemu monitor Samsung (https://m.alza.sk/24-samsung-c24rg50-d5597534.htm)

Nainštaloval som si všetky aktualizácie z Windowsu a následne aj Windows11 a všetky ostatné aplikácie, ktoré som chcel. No už počas toho som si všimol, že PC sa len tak z ničoho nič vypne a následne hneď zapne. Ako neznalec som to pripisoval aktualizáciam a nejako ma to netrápilo. No teraz po pár dňoch sa mi to občas stane aj počas bežného používania. Viete mi prosím poradiť, čo by som mal urobiť a ci by som mal uvažovať o vrátení? ďakujem

https://diit.cz/clanek/nesedly-vam-windows-11-do-10-dnu-muzete-upgrade-zvratit

je pravda, ze sw chyba by mela pri restartu vyvolat modrou obrazovku (bsod).
nahly pad do vypnute/cerne obrazovky bez jakekoliv informace o chybe je hw zavada.
jestli ve c:\windows\minidump nelezi zadne soubory .dmp, je to problem s hw.

nejspis i frikulinske w11 v sobe maji diagnostiku pameti, snad jim funguje vyhledavani.

tys to hned preinstaloval na w11, psal jsi neco o microsoftich aktualizacich, ale o ovladacich ani pul slova, zejo?

možná.

má ten krám na sobě nálepku "w11 ready"? ručí lenovo za to, že tuny jejich firemního bloatware jsou kompatibilní s w11?

instalovat ovladače přes winupdate sice jde a teenageři, co se dostali k počítačům až s windows 10, spoléhají jen na to a o ovladačích od výrobce ntb nic neví.
pád kvůli nějaké lenovo nekompatibilitě nejde vyloučit, ty dumpy jsi nekontroloval, o bsod nic nepíšeš.
snad ti aspoň běží ten memtest.

protože bych si tipnul, že i servis to bude vracet na původní w10 a s betaverzí w11 není kam spěchat, vrátil bych se po memtestu k w10 taky.