Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outllok Express - nejde odeslat poštu z Gmailu

NEJDE MI ODESLAT POŠTA Z OUTLLOKU EXPRESS. PROSÍM O RADU. DĚKUJI

Došlo k neznámé chybě. Účet: 'jaroslav503@gmail.com', Server: 'google.com', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '421 Cannot connect to SMTP server 72.14.207.99 (72.14.207.99:25), connect error 10060', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 421, Číslo chyby: 0x800CCC67
Změna předmětu, původně: Outllok EXPRESS (Kurt)

POŠTA NA SEZNAM ODESÍLAT JDE - POUZE NA ADRESY ZE SEZNAMU,ALE DNES JSEM SI ZALOŽI NOVÝ E-MAIL A ZA ZAVINÁČEM JE GMAIL.COM. ZKOUŠEL JSEM NASTAVIT ÚČET DO OUTLOOKU - RŮZNÉ MOŽNOSTI, ALE STÁLE MI TO PÍŠE TU CHYBU. NEVÍM CO MÁM PŘESNĚ NASTAVIT DO ODCHOZÍ POŠTY PRO SMTP.

TAK JSEM ZKUSIL NASTAVIT SMTP.GMAIL.COM A POP.GMAIL.COM A TAKÉ ČÍSLA 995 MÍSTO POP A 465 MÍSTO SMTP A NIC NEZABRALO. MOJE ADRESY , KTERÉ MÁM VŠECHNY NA SEZNAMU MI POSÍLAT Z OUTLOOKU JDOU, ALE JAK ŘÍKÁM, ZALOŽIL JSEM SI NOVOU ADRESU NA GMAIL.COM A NEVÍM CO MÁM NAPSAT ZA SMTP DO ÚČTŮ. MYSLÍM SI, ŽE POP BUDE ASI STEJNÉ, PROTOŽE TO JE MŮJ PŘÍJEM INTERNETU A NEBO NEVÍM.

Tady vidíš,že jsem měl nastaveno smtp.gmail.com ale stejně mi to nejde. i když jsem nastavil pop.gmail.com a nebo jsem nechal pop3.seznam.cz což mám u všech účtú ostatních

Zprávu nelze odeslat, protože server odmítl e-mailovou adresu odesílatele. Adresa odesílatele byla jaroslav503@gmail.com. Předmět 'zzzzzzzzzz', Účet: 'jaroslav503@gmail.com', Server: 'smtp.gmail.com', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. d6sm6329641fga.2', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 530, Číslo chyby: 0x800CCC78

Tady vidíš,že jsem měl nastaveno smtp.gmail.com ale stejně mi to nejde. i když jsem nastavil pop.gmail.com a nebo jsem nechal pop3.seznam.cz což mám u všech účtú ostatních

Zprávu nelze odeslat, protože server odmítl e-mailovou adresu odesílatele. Adresa odesílatele byla jaroslav503@gmail.com. Předmět 'zzzzzzzzzz', Účet: 'jaroslav503@gmail.com', Server: 'smtp.gmail.com', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. d6sm6329641fga.2', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 530, Číslo chyby: 0x800CCC78

UŽ TO FUNGUJE.

Děkuji za trpělivost se mnou. Ale to SSL jsem neměl zaškrtnuté a místo 465 bylo 25, což nešlo, tak jsem tam napsal 465, pak to šlo . U ostatních účtů na seznamu to zaškrtnuté není, jako nyní u gmail.com , proto jsem to neznal. Nikdy jsem to nepotřeboval.

MOC DĚKUJI VŠEM.

Tady vidíš - viz dole - překopíroval jsem ti co mi to píše - ,že jsem měl nastaveno smtp.gmail.com ale stejně mi to nejde z Outlooku odeslat. V pop mám pop3.seznam.cz což mám u všech účtú ostatních a z googole mi email z adresy gmail.com do outlooku chodí.

Tak už vážně nevím co mám pro řádek odchozí pošty do SMTP napsat. Zkusil jsem i 465, ale také to neodešle email.

Jinak díky za obrázky a omlouvám se, ale zdá se to jednoduché, ale prostě mi to nejde. znova jsem již poněkolikáté nastavil celý účet, ale prostě to nejde. Jinak účty nastavit ostatní umím, protože mi všechny chodí.

Co tedy s tím?

Zprávu nelze odeslat, protože server odmítl e-mailovou adresu odesílatele. Adresa odesílatele byla jaroslav503@gmail.com. Předmět 'zzzzzzzzzz', Účet: 'jaroslav503@gmail.com', Server: 'smtp.gmail.com', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. d6sm6329641fga.2', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 530, Číslo chyby: 0x800CCC78

Zapněte to proklaté SSL.
Je to na záložce Upřesnit u nastavení účtu - Zaškrtněte políčko "Tento server vyžaduje zabezpečené připojení (SSL)" u obou položek (SMTP i POP, SMTP port pak bude 465 a POP3 port 995).
Navíc zaškrtněte na záložce Servery políčko "Server požaduje ověření".

UŽ TO FUNGUJE.

Děkuji za trpělivost se mnou. Ale to SSL jsem neměl zaškrtnuté a místo 465 bylo 25, což nešlo, tak jsem tam napsal 465, pak to šlo . U ostatních účtů na seznamu to zaškrtnuté není, jako nyní u gmail.com , proto jsem to neznal. Nikdy jsem to nepotřeboval.

MOC DĚKUJI VŠEM.

Teď si připadám jako nýmand, bo to vypadá, že jsem jedinej, kdo ještě používá OE

Ahoj Kurte, já jsem taky nýmand ;-) nebo nýmandová? :-D Nejen že též používám OE, ale používám ho velmi intenzivně denně pro soukromé i pracovní účely, mám na něm nakonfigurováno X emailů včetně emailu na vlastní doméně běžící pod Gmailem.

Nedávno jsem zkoušela Thundergird a The Bat! a Windows Mail, že bych tedy konečně přešla na nějaký jiný program, když se skoro všichni na ten OE dívají skrz prsty. Ač jsem to zkoušela skutečně důkladně, zjistila jsem, že mi na každém jiném SW něco vadí nebo chybí. Takže ani v roce 2008 nepřejdu od starého dobrého OE na jiný poštovní klient, byť jsou jistě mnohé dokonalejší, pokročilejší atd.

PS: Na otázku tazatele neodpovídám proto, že mám pocit, že k tomu není co říct. Všechno zde již kolegové napsali a nápověda na Gmailu je IMHO dostatečně názorná a podrobná.

Udělal jsem to dle pokynů a prostě to nejde odeslat. Jinak na příchozí poště mám pop3.seznam.cz a žádný pop.gmail.com nebo 995, protože jinak mi poštu z gmail.com Outlook nestáhne. tak nevím, proč je v návodu pop.gmail.com .Ale odchozí pošta mi stále nejde, i když tam napíšu smtp.gmail.com

Jde mi pouze o smtp - co tam mám napsat

UŽ TO FUNGUJE.

Děkuji za trpělivost se mnou. Ale to SSL jsem neměl zaškrtnuté a místo 465 bylo 25, což nešlo, tak jsem tam napsal 465, pak to šlo . U ostatních účtů na seznamu to zaškrtnuté není, jako nyní u gmail.com , proto jsem to neznal. Nikdy jsem to nepotřeboval.

MOC DĚKUJI VŠEM.