Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování souborů do OS ve VirtualBoxu

Ahoj,

u nainstalovaného OS ve VirtualBoxu jsem v nastavení povolil sdílený clipboard a drag'n'drop, abych mohl kopírovat text a soubory mezi virtualizovaným OS a mým skutečným. Ono to funguje, ale u kopírování souborů mám problém, že se dají kopírovat jen způsobem přetahováním souborů do okna s OS. Když chci soubory kopírovat způsobem, že ve svém OS dám ctrl+c a ve virtualizovaném pak ctrl+v, tak to nefunguje.
Dá se to někde nastavit, aby to šlo?

Díky.

VB nepoužívám, ale obecně - k jakémukoli virtuálnímu stroji se hlásím pomocí RDP a mám to jako další obrazovku/stroj (tak jako se třeba hlásím na win server).
V tom RDP si nastavím kromě sdílení clipboardu i disky a v tom virt. stroji se mi to zobrazí jako další disk, ze kterého jde normálně kopírovat.