Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr NAS + disku

Hezký den, prosím o návrh řešení výběru NAS + disku pro domácího uživatele.
Uvažuji nad výběrem levnějšího NAS. Nechci nutně šetřit a špatně vybrat nekvalitní disk (zde se neorientuji).
Uvažuji o 1) QNAP, 2) Synology, 3) Zyxel. Jaké disky doporučíte a proč? Předpokládám klasický otáčkový disk.
Berte prosím dotaz jako od laika. Předem děkuji za rady.

Dost mne zarazilo a odradilo toto https://pevne-disky.heureka.cz/wd-6tb-3_5-sataiii-wd60efax/#recenze/
Můžete se k tomu vyjádřit?

Cituji:
Přidáno 20. července 2020
Ověřený zákazník Josef Hájek
zakoupeno v Svět Počítačů
10 %
Nedoporučuje produkt
!!!Diskům WD 6 GB s označením EFAX se zásadně vyhněte!!! Je to disk s technologií SMR, naprosto nevhodný pro NAS, pro který je přitom "doporučován" výrobcem (i obchody) - ve skutečnosti se jedná "o zatajení zpomalovací technologie" před zákazníky (v zahraničí řešeno mimo jiné podáním žaloby na výrobce, https://www.zive.cz/clanky/western-digital-odkryva-karty-a-zverejnil-u-kterych-pevnych-disku-pouziva-zpomalujici-technologii-smr/sc-3-a-203572/default.aspx), bohužel možnost reklamace disku prakticky nulová, protože "ono to nějak funguje"... Disk jsem zakoupil jako druhý disk do NASu, vytvoření RAIDu je s dikem s technologií SMR problematické a poruchové, navíc 1. disk v NASu používá systém CMR a výrobce Synology v NASu kombinování disků s CMR a disků se SMR zásadně nedoporučuje...