Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaby signal wifi, reklamovat notebook?

HP Pavilion x360 15-er0004nc; 48W29EA#BCM windows10
Bezdrátové připojení: Realtek WiFi 6 ax (1x2)

mám jednu čárku wifi signálu ze tří (plnohodnotně na tom nejde pracovat kvuli tomu) přes jednu stěnu, vzdušnou čárou tak 5-6m je vzdálený router, na ostatních zařízeních s ješte větší vzdálenosti ten signal je v pohodě..
nevím jestli je to normální u těchto notebooků (nějaké vlákno se starší generací pavilonu jsem už našel se stejným problémem) nebo je to spíš HW chyba která lze opravit?

díky

nepotřebuje.
i ten tvůj ntb umí wifi 11n, jinak bys neviděl žádné čárky indikátoru síly signálu.

přijímač na střeše slouží jen pro příjem nějakého signálu od poskytovatele, s tvojí domácí wifi nesouvisí.
předpokládám že ti měniči jen měnili vstupní nastavení toho wr841, o tvou domácí wifi se nestarali.

ve tvém domku tě nikdo neruší. než změna vysílacího kanálu tam má větší vliv posun routeru o metr-dva, protože signál se od zdí různě odráží.

ty routery se vyráběly delší dobu: podobně jako ostatní, ale tplink zvláště - má napájecí adaptéry od nejlevnějších oem dodavatelů.
za delší čas se můžou kvalitou součástek nebo působením přepěťových špiček zhoršit parametry napájecího adaptéru. a to právě odnáší wifi vysílání.

ale jestli všechny ostatní krámy ukazují normální signál, pak to vypadá kvalitu přijímače nebo antény v hp notebůů.
ntb je přenosný, jeho citlivost nejspíš můžeš otestovat v jiné síti porovnáním s jinými notebuky.
(nejlepší by bylo porovnat příjem s typicky horším usb adaptérem zapíchnutým do tvého ntb, ale každý ho nemá po ruce)
pak by mělo smysl notebůů reklamovat, chování by bylo průkaznější.

alihaa, kfkf, co bude příště?

Nové notebooky a telefony, pokud chceš naplno využít rychlost wifi, vyžadují moderní router. Spousta lidí používá x let starý router a diví se, že je wifi pomalá, je problém s výkonem - připojit víc zařízení a podobně.

Na 5 GHz cez jednu stenu a 5m vzdialenosť to môže ukazovať jednu čiarku. Pri väčšej vzdialenosti to ukazuje zrejme signal na 2.4 GHz a ten je menej tlmený cez stenu. Netreba opravovať, stačí zistiť ako sa to vlastne pripojuje a kam.

Ano to je. Ak ma len tento router a urcite vie, ze sa mu to nepripaja niekede inde, napriklad k susedovi tak existuje moznost problemu v kombinacii s bluetooth. Kombinovane karty wifi+BT pouzivaju dve anteny na NB separatne, jedna je pre BT a druha pre wifi. V pripade dvoj streamovych wifi je jedna z tej dvojice prepinana medzi BT a wifi. V defaulte je to potom zavisle na umiestneni anten na NB, ich vzajomnom natoceni a tiez aj na tom ako driver vyhodnocuje signal z dvoch anten. S jednym ukazovatelom signalu nie je mozne sledovat uroven signalu na dvoch antenach (vzdy je to nejaky kompromis). Ide o to, z ktorej anteny ten ukazovatel ukazuje signal. V pripade vzajomne natocenych anten sa signal moze lisit aj o 20 dB.

Pre porovnanie by som sa skúsil pripojiť ešte na inú wifi (akúkoľvek, u suseda, kamaráta.. prípadne aj zdieľanú wifi zo smartfónu). Určite by som ešte aktualizoval všetky ovládače od HP, ak nie sú aktuálne.
Je možné, že problém je kombinácia nového wifi6 notebooka a staršieho wifi routra, ale nedá sa vylúčiť ani chyba v nepodarenom notebooku.