Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaby signal wifi, reklamovat notebook?

HP Pavilion x360 15-er0004nc; 48W29EA#BCM windows10
Bezdrátové připojení: Realtek WiFi 6 ax (1x2)

mám jednu čárku wifi signálu ze tří (plnohodnotně na tom nejde pracovat kvuli tomu) přes jednu stěnu, vzdušnou čárou tak 5-6m je vzdálený router, na ostatních zařízeních s ješte větší vzdálenosti ten signal je v pohodě..
nevím jestli je to normální u těchto notebooků (nějaké vlákno se starší generací pavilonu jsem už našel se stejným problémem) nebo je to spíš HW chyba která lze opravit?

díky

Na 5 GHz cez jednu stenu a 5m vzdialenosť to môže ukazovať jednu čiarku. Pri väčšej vzdialenosti to ukazuje zrejme signal na 2.4 GHz a ten je menej tlmený cez stenu. Netreba opravovať, stačí zistiť ako sa to vlastne pripojuje a kam.

Ano to je. Ak ma len tento router a urcite vie, ze sa mu to nepripaja niekede inde, napriklad k susedovi tak existuje moznost problemu v kombinacii s bluetooth. Kombinovane karty wifi+BT pouzivaju dve anteny na NB separatne, jedna je pre BT a druha pre wifi. V pripade dvoj streamovych wifi je jedna z tej dvojice prepinana medzi BT a wifi. V defaulte je to potom zavisle na umiestneni anten na NB, ich vzajomnom natoceni a tiez aj na tom ako driver vyhodnocuje signal z dvoch anten. S jednym ukazovatelom signalu nie je mozne sledovat uroven signalu na dvoch antenach (vzdy je to nejaky kompromis). Ide o to, z ktorej anteny ten ukazovatel ukazuje signal. V pripade vzajomne natocenych anten sa signal moze lisit aj o 20 dB.