Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android 11, nahrávaní hovorů

Android 10 (aktualizace z A9 někdy před rokem/dvěma?) mi zrušil v telefonu možnost jednoduše (a automaticky) nahrávat příchozí i odchozí hovory, nepochybně kvůli <píp> gdpr. Nyní jsem aktualizoval na A11, Google měl prý možnost nahrávání umožnit již v základu, nic takového jsem ale nenašel.

Telefon Realme 5 Pro.

Funguje někomu nahrávání na A11? Pokud ano, s jakou externí aplikací? Co si tak čtu recenze na google.play, je to bída.. Tuším, že různé modely a značky to budou mít různé. Určitě se nechystám k rootu či podobným úpravám mobilu.

Díky za tip!

Mi tam vyskočí nějaká hláška. Odeslal jsem mail tvůrcovi a tohle mi odepsal. Dobrý den,
Uveďte, zda máte na svém zařízení nainstalovanou jinou aplikaci pro nahrávání hovorů (včetně výchozí předinstalované funkce nahrávání), nebo zda používáte hlasového asistenta (Google Assistant, Bixby, Alice)? Mezi takovou aplikací a Cube může dojít ke konfliktu.
Také využíváte WiFi volání nebo funkcionalitu 4g VoLTE? "funkcionalitu 4g VoLTE" tohle fakt netuším co to je. Jinak žádného asitenta a jiné fičury tam nemám a ani Wifi volání.

nebo zda používáte hlasového asistenta

Google Assistant, Amazon Alexa sú hlasoví assistenti. Tý robia to že povieš "Hey Google, zavolaj mamka" a mobil vytočí hovor na číslo, ktoré máš uložené pod názvom "mamka". Osobne považujem hlasovích asistentov ako totálne nepoužiteľná vec, ktorá len narušuje súkromie. V CZ/SK jazyku to funguje navyše na hovno, a nevie to moc skloňovanie. Preto "zavolaj mamku" už by niekedy nemuselo zobrať.

Inak Google assistent je predinštalovaný vo všetkých Android telefónoch. Je to ale prvá vec, ktorú vypínam.

"funkcionalitu 4g VoLTE" tohle fakt netuším co to je.

To je dobrá vec, jedná sa o možnosť telefonovať skrz LTE dátovú sieť, miesto mobilnú sieť. To zvýši kvalitu prenosu zvuku, zároveň umožní používanie mobilných dát počas hovoru. Zároveň tu máme aj VoWiFi čo je zas funkcia, ktorá ti umožní zavolať cez WiFi resp. iné Internetové pripojenie než mobilné dáta.

Musíš si stáhnout software z jiného státu, u nás je nahrávání hovorů bez upozornění zakázáno a pro sichr to telefon nedovolí už vůbec, Google je podělanej z nařízení EU. IMHO po rootnutí to jde změnit, ale v kterém configu to vím kulový.