Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalacia win10 zlyhala chba 0x8bf207a0

Pokúšal som reinštalovať win10, načítal som inštalačné dvd nainštaloval som win10 a spustil ho. Potom som cez macrium reflect chcel presunuť operačný system na ssd disk. Takto to robím vždy, potom opäť spustím inštaláciu a vymažem c: particiu. Ukončím inštaláciu, systém vypíše chybu a ja dám opraviť. Systém sa potom normálne spustí z ssd disku.

Tentoraz sa tak ale neslo, systém vypísal chybu. Bola nutná opätovná reinštalácia systému a celý proces som ešte raz zopakoval. Počas tretieho pokusu o čistú už ale vypísalo chybu 0x8bf207a0. Systém sa nedá nainštalovať ani na 1 tb hdd ani priamo na 128 ssd. V čom môže byť problém?

Druhý problém je že systém sa úspešne skopíruje na ssd disk ale keď prepnem bootovanie na ssd disk, systém sa nespustí. Miesto toho počítač vypíše error. SSD i HDD som po každej inštalácii sformátoval.

Základna doska Asus Z87-K, Amd R270X DUAL BOOST, Intel(R) Core 3.30Ghz, 2xKingston ddr3 4GB, 1T Toshiba disk, Kingston 126 GB SSD. Pardon píšem z otcového služobného notebooku, nedá sa k nemu pripojiť klavesnica ani myš. Nemá to klasické usb len 2x usb-c porty. Pšem cez malú klavesničku a touchpad. Dôvodom tejto inštalácie bola chybná aktualizácia. Zaplnila mi na 100% ssd disk a potom zlyhala a začala hadzať error hlášky.

Ten první odstavec znovu přepsat do lidštiny. Cílem je snaha o zachování velikosti diskového oddílu?
Nejlépe instalovat na čistý disk, bez jakýchkoli diskových oddílů.
0x8bf207a0 chybu jsem nedohledal, takže nevím o co jde.

úplně předem: ssd disk je zapojený v nejnižším sata portu na desce, takže ho bios (a instalátor windows) vidí jako první. není to nutné, jen u lidí co mají něco s rukama musí být spoleh aspoň na disky v pc.

načítal som inštalačné dvd

proč? bude to nejspíš dost stará verze w10. aktuální .iso se stahuje od m$, dá se z něj co rok udělat update na novou verzi se zachováním všech tvých rozepsaných knih.
a nebude ti to vytvářet další pomocné zbytečné oddíly, ve kterých se ani instalátor nových windows nevyzná.

Potom som cez macrium reflect chcel presunuť operačný system na ssd disk

proč? tam ho měla dostat ta nová instalace z dvd, není co přesouvat.
když jsi nadšeným uživatelem macrium reflect, proč si s ním neuděláš zálohu celého systémového ssd? až ten systém rozvrtáš, k té záloze se zase vrátíš.

Ukončím inštaláciu, systém vypíše chybu a ja dám opraviť.

viz předchozí: není co opravovat, normální instalace nekončí chybou.
před instalací fungl nového systému je dobré smazat všechny staré/pomocné oddíly na ssd. ideální je na to nějaké rescue médium, třeba hirens64.

keď prepnem bootovanie na ssd disk, systém sa nespustí

gpt disk s uefi: v biosu se přepíná na windows manager.
mbr disk / legacy: jen tam se volí konkrétní disk. já používám mbr systémové disky, které navíc vytvořím předem a označím jako aktivní. instalátor windows už mi pak nevytváří další pomocné oddíly.

SSD i HDD som po každej inštalácii sformátoval.

proč si zbytečně ničíš svoje uživatelská data na 1tb disku, nebo je stěhuješ tam a zpátky? doma všichni zdrávi?
když při instalaci nevíš co činíš, tak ten 1tb hdd vždycky odpoj, než bude systém zase běžet.
a formátování ssd (c:) neodstraní staré pomocné oddíly.

Takto to robím vždy, potom opäť spustím inštaláciu

každý máme jiné koníčky, já považuju za normální dělat reinstalaci jen jednou - při změně systému nebo při výměně hw.

SSD je zapojený v porte sata-1, HDD je zapojený v porte sata-2, DVD Napalovačka je zapojená v porte sata-3. Inštalačné DVD vytváram po každej veľkej aktualizácií. Všade v návodoch píšu, neinštalovať op priamo ale nainštalovať ho na iný disk a až z neho presúvať na SSD. Priama inštalácia skracuje život SSD Disku. Opakovane som odtránil všetky particie z Hdd a chcel inštalovať. Znova a znová hláška 0x8bf207a0. Napokon som musel nainštalovať op priamo na ssd, čím som krátil jeho životnosť. Divné je že teraz sa mi HDD, nezobrazuje v biose ale normálne ho vidím v Tento PC. Spustil som aj chkdsk ale všetko v poriadku.

Všade v návodoch píšu, neinštalovať op priamo ale nainštalovať ho na iný disk a až z neho presúvať na SSD.
Priama inštalácia skracuje život SSD Disku.

cože???
nikdy jsem takový nesmysl nečetl: jak může jedna nová instalace = 1 přepis disku zkrátit životnost ssd??
a jak to může více zkrátit životnost ssd než přepis z hdd po formátování?
naštěstí na další podobné nesmyslné pokusy bylo rezignováno a nastoupila normální instalace přímo na ssd. ne, životnost se tím nezkrátila.

nový zápis dat na ssd probíhá stylem (co si pamatuju): řadič sleduje rovnoměrné opotřebení, proto vybere volné nebo nejméně zapsané bloky, ty vynuluje, pak na ně zapíše nový stav. a je jedno, jestli se přísun dat nazývá instalací nebo kopírováním.
samozřejmě pokud bych jedno místo dokázal přepsat 500x-1000x, to už by bylo významé, ale od toho ten řadič umí "wear leveling", aby se to nedělo. navíc si tak šílenou instalaci ani nedovedu představit.
u ssd se udává kolik snesou terabajtů dat, z toho plyne počet přepisů i životnost v letech, ne v měsících.
a neposlední důvod: ten 128gb kingston je malý, prehistorický a pravděpodobně odpadní shit, jestli jde o řadu a400. až chcípne, nebude ho žádná škoda.

takže celé to současné formátování 1tb hdd i postup s kopírováním je úplně zbytečný.

jo, zapojení hdd je ok. na viditelnost disků by se člověk musel víc podívat do biosu, na režim disků, na možné výjimky v kombinacích - ale když to windows vidí, je to jedno.
hlavně že je to nainstalováno správně a systém nastartuje i s odpojeným druhým hdd.

Práve že mi windows 10 nejako seká, stiahol a nainštaloval som ovládače k chipsetu, grafickej karte AMD, Zvukovej a internetovej karte aj ovladačk k HDD. Win10 mi tam predinštaloval verziu z roku 2002 a nová verzia je z roku 2015. Urobil som test chkdsk a ten dopadol normálne. Ale windows sa chová divne, normálne hrajem cez aplikaciu bluestack online hri pre android a funguju normálne. Keď pozerám videa na youtube tiež fungujú normálne. Ale keď chcem otvoriť priečinok z 12x obrázkami, windows ich načítava asi 1 min pred tym 5 sekun. Dlho sa otvárajú aj textové dokumenty cca 1 min pred tym 5 sek. Kopírovanie z textového dokumentu do emailu, trvá skoro 2,5 min pred tým 2 sek. Pozeral som do spravca hardwaru, nikde niesú výkričníky. Spravy chybové správy v Evenview sa týkajú len onedrive. V čom môže byť problém?

Resetni Bios Jumperom alebo pod peckou vedľa CMOS skratni kontakty do výrobného. (odpojený od veškerého zdroja nalájania, vytiahnuté so šaltra, veľkej baterky, záložného zdroja)

Vypni v Bios SecureBoot, z Uefi sa prepni na Legacy, inštaluj na MBR.

Ideálne Rufusom z ISO W10, vyrob USB flešku inštalátora pre MBR.

Po nabútovaní PC z ISO W10, spusti príkazový riadok s nástrojom Dispart.exe - Clean.

Zmaž týmto príkazom na pevnom disku, na aktívnom a primárnom oddiele, nultý sektor.

Včúl smelo inštaluj.
-------------------------------------------------
K backupper zn.: MacriumReflect8 dodávam:

Nikdy nezálohuj oddiely v prípade, ak máš disk, úložisko so sektormi komprimovaný v prípade, ak ťa náhodou napadla táto volovina pri SSD či hdd. Radšej si zaobstaraj "tučnejšiu" kapacitu s dostatkom miesta pre systémový oddiel. Odstráň komprimáciu pod W10 jednotlivých oddielov. (Zruš fajku: Ušetriť miesto disku kompresiou jednotky).

Vždy vymaž v *log v Macrium ak sa nezdarila záloha/obnova, tj. logy posledných záznamov, ideálne nastavenie mazať logy po jednom dni automaticky.

Vypni Image Guardian (Turn of Image Guardian not recommended). Je to zobrazený sivý grafický panák "v behu" pod každým logickým oddielom v prípade, ak máš Guardian zapnutý. Guardian predstavuje ochranu zálôh.