Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 11 ryzen 5 5600x

Dobrý den
Před třemi lety jsem stavěl nové PC,s ohledem k finančním možnostem.
MSI B350 Gaming Pro Carbon
Corsair RM550x
AMD RYZEN 5 1600X
Kingston HyperX Predator DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 HX430C15PB3K2/16
Samsung 960 Evo M.2 250GB
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC, 4GB GDDR5
Myslel jsem,že mám na pár let klid.
Teď mi přišla nabídka na upgrade Windows 11 a já zjistil,že procesor je pasé.
Díval jsem se,že nejprodávanější je ryzen 5 5600x za krásných osm tisíc.
Mám do toho jít s touto sestavou,nebo je jiná možnost?
Děkuji.

Teď píšeš, že jsou "zdarma" ale ani tak je na nic nepotřebuješ :-D V úvodu jsi psal, že tě W11 přijdou na "krásných 8.000,-" :-D

Tomuhle babička říkávala "to je drahé i zadarmo" :-D

Navíc i když jednou oficiální podpora desítek skončí, tak počítače, co s nima fungovaly budou fungovat i dál. A podle předchozích verzí soudě na ně stejně budou občas vycházet kritické záplaty. Co je tady na fóru slyšet, tak tu mnozí dosud jedou i na sedmičkách...

Ale jsou to tvoje peníze a tvůj čas a námaha, takže si s nima dělej co sám chceš ... :beer:

... který tam potřebuješ právě kvůli W11, které nepotřebuješ ... :-D:-D:-D

Myslel jsem,že mám na pár let klid.

A že by to možná šlo nějakým trikem nainstalovat i když to nesplňuje požadavky vůbec neznamená, že to i následně bude navěky plně chodit bez těch požadavků a že se nějaká aplikace, nebo sám systém po aktualizaci, nespolehne na to, že W11 vyžadují HW splňující to a to, tak proč to rovnou nepoužít a pokud to nebude fungovat, tak se neseknout s hlaškou o vadném HW, nebo rovnou ztrátou dat ... :-p:-p:-p
Ono to, že projde instalátor dokonce ani neznamená, že něco rovnou nebude spoléhat na plné splnění těch požadavků a že se problém nevynoří rovnou u něčeho, co není tak na očích jako instalační dialog, nebo plocha.

(Přímá zkušenost s desítkama instalovanýma na počítač bez jakéhokoli připojení k síti - teda jen s lokálním účtem bez MS učtu a tuším i bez klíče - instalace nějak doběhla, ovladač pro nastavení barev na klávesnici fungoval, ale nefungovala ani změna plochy - možná by to šlo časem taky nějak ohackovat, ale mouřenín svou funkci vykonal (nastavil klavesnici), mouřením může táhnout do /dev/null (byl nasledně smazán) - čili kdoví co vše bude a co nebude fungovat, až se ponoříš do hlubin systému, nebo necháš něco (vědomky/nevědomky) zašifrovat, ono to zašifruje a klíč uloží do neexistujícího úložiště a příště se ho pokusí vytáhnout a rozšifrovat to zašifrované ... klíčem, který není nikde uložen)

Tak například je možnost ty Windows 11 prostě neinstalovat.

Máš 3 roky starý počítač a řadu vlastních programů a nastavení, kteréí ti nějak fungují a naučil ses s nima zacházet tak, aby ti celkem bezproblémově sloužily.
Je něco, kde už ti to vážně nevyhovuje, nebo ses jenom splašil, protože vyšla nějaká nová verze Windows, která ti sice asi nic extra užitečného nebo potřebného nedá, ale zato budeš muset platit nový HW místo toho, co ti dosud normálně fungoval a řešit problémy které ta verze nově přinese a ještě ses neměl kdy a kde naučit, jak se s nima nějak vypořádat?

(počítač, u kterého sedím nemá ani dva roky, AMD Ryzen 9 3900X, 32 GB RAM a tak. Funguje spolehlivě, nemám v úmyslu na něj dávat W11. Taky běžně používám 6let starý netbook a 11 let starý NB a ani na ně samozřejmě W11 nepůjdou, proř taky, když jsem spokojený s tím jak to běhá teď? Jen protože si MS vymyslel, že je na čase abych utrácel za HW a řešil betatestování jeho další verze? Na to ať si najme lidi a zaplatí jim tu práci, já pro něj zadarmo betatestera dělat nebudu.)

už jsi tady tak přišel, nikdo z tebe nic nedělá.
k přechodu na win11 máš několik let času. za tu dobu se můžou změnit tvé požadavky na pc, opustíš herní krám, bude se ti více hodit ntb nebo zcela jiný pc, možná máš periferie které w11 nepodporuje ...
ty ses tu bez uvažování zařadil mezi první usoplené děti, které sice neví proč a k čemu, ale hned teď nutně potřebují ještě neodladěnou a neopravenou betaverzi w11.
jakou jinou odpověď chceš slyšet?

strč si tam nový ssd (ať se můžeš vrátit k disku se starým systémem) a nainstaluj si co chceš: https://365tipu.cz/jak-na-windows-11/

Vy jste chytráci,to je jak přitáhnout do servisu nepojízdné auto ať mu ho opraví a oni dotyčného vyhodí s tím, že je debil, že tomu nerozumí. Jinak dík těm, kteří mi na jednoduchou otázku dali jasnou a stručnou odpověď.

K čemu win 11 to by mě taky zajímalo? Vždy se mi líbí jak má microsoft opičky, které všechno otestují. Dobře pro mě v roce 2025 díky za otestovaný windows 11 bez chyb. Nechápu lidi, kteří jsou ochotni do pc stáhnout tak rozbitý win. Vždy je pár měsíců než se pořádně otestuje k ničemu. Dokonce i ryzen na 11 jel špatně a pak to bude amd/nvidia grafika nebo intel. :-):-)
Aspon jde vidět jak lidi slyší na slovo zdarma, kdyby byl program zdarma a byl by v něm vir asi to taky stáhnou.
Win 10 tu bude nejméně do roku 2025, tak nechápu k čemu proč 1 pádný důvod jít na 11. Prosím o odpověd. Ani na hry ani na nic jiného to není lepší. Je to jen prej převlečený win 10 a taky asi money money money pro microfost.