Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký by jste doporučili zdroj?

Zdravím, chci si koupit nový zdroj, protože ten můj totálně hučí a už nemám náladu to poslouchat, takže bych chtěl nějáký kvalitní zdroj do cca 2500,- ... nejsem vůbec náročný na hry, ale chci, aby vydržel pár let a hlavně byl tak tichý, že o něm nebudu vědět :D hlavní je, aby byl plně modulární, GOLD PLUS a měl aspoň 550W..cca těch 650W si myslím, že by bylo ideál.

Zbytek sestavy je Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4 HyperX Predator 3200, MSI B450 Tomahawk Max, MSI GeForce GTX 1060 3GB

Díky moc za pomoc.

Mě by nevadil do nové sestavy, klidně jej doporučím ale tazatel chtěl plně modulární. A to Seasonic nemá ani u řady CORE GM-650 - 650W. Přiznejme si odpojovat ATX24 konektor je zbytečné ale ty Seasonic 4 dírky na PCIE/ SATA ve mně taky budí úsměv :-) .
Řada Seasonic Focus (GX-650) - 650W https://www.czc.cz/seasonic-focus-gx-650-650w/305097/produkt už má pak vše i desetiletou záruku.

A ještě jednou zopakuju bral bych spíš 750W verzi.

nejsem vůbec náročný na hry, ale chci, aby vydržel pár let a hlavně byl tak tichý, že o něm nebudu vědět :D hlavní je, aby byl plně modulární, GOLD PLUS a měl aspoň 550W..cca těch 650W si myslím, že by bylo ideál.

pan nikde nepise, ze chce menit grafiku, ani ze potrebuje 750 W zdroj.

Jn, já třeba vzal Corsair RM650x a trošku lituji, že jsem nekoupil výkonnější, protože jinak je to parádní zdroj (10let záruka, all japanese kondíky), řídil jsem se pravidlem, současná sestava + rezerva, ale teďka chci dávat RTX3080Ti (třetí grafika tohoto zdroje) a ty lepší berou i 400W+, což mi ještě asi utáhne - 650W jenom čistě na 12V větvi, ale už tak pojede třeba na 90% a nemusí už být tichý apod. a někde jsem četl, že RTX4xxx nemají být zrovna moc úspornější, teda pokud to neomezí Evropská unie ]:).

Asi je mi jedno jestli 650W nebo 750W, může to být i do budoucna, rád bych něco kvalitního, minulý rok jsem kupoval Gigybate P650B a po roce a půl hučí a cvaka hrozně. Mám někdy pocit, že snad chce shořet a to hraju jen LoLko, kde mám jeste lock fps na 240. Jinak grafiku teď neplánuju měnit, ale v někdy budoucnu se tomu nebráním, pokud bude nějaká zajímavá cenová nabídka. Zatím mi tahle GPU bohatě stačí. Jinak procesor je nový čtyři měsíce. Ale jinak díky za pomoc, zítra se rozhodnu co objednám, jinak me varianty byly také jen Corsair/seasonic.

Ale kdyby jste byly ještě tak hodní, mohli by jste mi poradit i case, protože uvažuju, že vyměním i tu. Možná to není potřeba, ale přemýšlím delší dobu, že bych zvolil nějákou lepší/novější. Šestým rokem mám Zalman R1. Nevím jak na tom je úplně ta kvalita co se týče odhlučnění, zpracování a airflow. Používám aktuálně jen jeden větrák NOCTUA NF-S12A PWM a jako chladič mám ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red..Takže formát skříně ATX. Cenová relace taky do těch 2500,- . Děkuji

Tak zdroj už mám namontovaný, snažil jsem se jak nejlépe jsem mohl udělat cable management, ale ta skříň už je na dnešní dobu fakt malá a je to dost přeplácaný všechno v ní, tak ještě pořešit nějákou pěknou velkou skříň, nejlépe i odhlučněnou a jsem spoko :D Jinak vím, že to není nic moc, ale kdybych měl poslat fotku jak cable management vypadal se starým zdrojem, tak to bylo na zblití :D