Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dětské chytré hodinky

Ahoj,
jelikož se v této oblasti nevyznám, rád bych znal vaše zkušenosti s dětskými chytrými hodinkami.
Natrefil jsem na toto (není to reklama, ale první věc, co mi vyplivnul google):
https://www.alza.cz/lamax-watchy2-black-d5683279.htm

Pokud chápu, mělo by to fungovat samostatně, bez telefonu. Je v tom SIM karta, takže se s tím dá telefonovat. Synek má údajně ve škole spolužáky, co něco takovýho používají. Co mě zajímá, krom případných praktických zkušeností, tak zda to potřebuje SIM kartu i s mobilními daty, nebo si to vystačí jen s přiděleným tel. číslem pro telefonování. Podle popisku jsem pochopil, že lokalizaci přes GPS zajišťuje přímo Lamax a rodič si v aplikaci najde svoje děcko. Protože pokud by to potřebovalo data, tak už bude provoz hodinek něco stát.
Než samotná GPS lokalizace, tak je to vcelku fajn možnost, jak být s děckem s možností kontaktu i ve škole, kde mají jinak mobily zakázaný.

Máte s tím někdo zkušenosti, o který byste se mohli podělit?
Díky za ně

Ked som hladal hodinky pre syna narafil som na tieto problemy.
Hodinky vedeli len volat, ale nevedil robit nic s netom.
GPS lokalizacia bola castokrat na srandu, chybovost podla recenzii radovo v stovkach metrov az zopar km.
Boli velke, pretoze detske velkosti sa robia tak pre deti do 10 rokov cca a tak aj vyzeraju a maju obmedzene funkcie (volanie + zopar jednoduchych hier).
Nakoniec som vybral toho Cinana, s ktorym som bol ako tak spokojny, mal slusne GPS, Androida, volanie bolo naozaj dobre, podporoval nase simky, vydrz na 1den...az na tu velkost...na detskej ruke to naozaj vyzeralo smiesne.
Slusne detske hodinky som proste nenasiel.

Díky, věděl jsem, že jsi něco takovýho hledal. Takže když jsi nenašel, tak ani se o to nebudu dál snažit. Toto je asi oblast, která není dostatečně aktrativní, aby se tu vyskytly opravdu dobrý výrobky (za dobrou cenu).
Nebudu tedy dál nic hledat, byl to jen nápad, nikoliv skutečná touha to pořídit.

Nevím jestli hodinky určují polohu pomocí dat, ale mám pocit, že hodinky mají přednastavený tarif na 50 nebo 100Kč měsíčně. Do hodinek jde přidat pár kontaktů na které jde jenom volat, takže se nemůže stát, že by dítě volalo někam jinam. Osobní zkušenost, ale nemám.