Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dětské chytré hodinky

Ahoj,
jelikož se v této oblasti nevyznám, rád bych znal vaše zkušenosti s dětskými chytrými hodinkami.
Natrefil jsem na toto (není to reklama, ale první věc, co mi vyplivnul google):
https://www.alza.cz/lamax-watchy2-black-d5683279.htm

Pokud chápu, mělo by to fungovat samostatně, bez telefonu. Je v tom SIM karta, takže se s tím dá telefonovat. Synek má údajně ve škole spolužáky, co něco takovýho používají. Co mě zajímá, krom případných praktických zkušeností, tak zda to potřebuje SIM kartu i s mobilními daty, nebo si to vystačí jen s přiděleným tel. číslem pro telefonování. Podle popisku jsem pochopil, že lokalizaci přes GPS zajišťuje přímo Lamax a rodič si v aplikaci najde svoje děcko. Protože pokud by to potřebovalo data, tak už bude provoz hodinek něco stát.
Než samotná GPS lokalizace, tak je to vcelku fajn možnost, jak být s děckem s možností kontaktu i ve škole, kde mají jinak mobily zakázaný.

Máte s tím někdo zkušenosti, o který byste se mohli podělit?
Díky za ně

Nevím jestli hodinky určují polohu pomocí dat, ale mám pocit, že hodinky mají přednastavený tarif na 50 nebo 100Kč měsíčně. Do hodinek jde přidat pár kontaktů na které jde jenom volat, takže se nemůže stát, že by dítě volalo někam jinam. Osobní zkušenost, ale nemám.