Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neskutočne nefunkčný Internet

Orange, aneb firma ktorá ojebava, kradne, neposkytuje služby a so zákazníkmi jedná ako s otrokmi... každý tretí deň im volať aby som nahlásil ich poruchu a aj to nahlásenie je spoplatnené 1.50€... Internet 200% packet loss, nekonečný ping, a keď si čítam cez ich Internet knihu tak mi jedno písmeno načíta v januári 2020 a druhé písmeno v septembri 2021... ešte horšie než EDGE pri -107dBm 4 asu signálu... a za to dnes platiť 20€, je to vôbec legálne? Tých zmrdov by som puckami rozjebal na fašírky, keby zákon mi to umožnil... ako toto už sakra riešiť?

Jak to řešit? Jednoduše. Změň poskytovatele, jak ti píše yYy. Nebo ti v tom brání nějaká smlouva? Dneska by s tím neměl být problém.
Nějak nechápu, co s tím má společného prohlížeč EDGE. Nepíšeš, jak jsi připojený. Pokud přes wi-fi tak se podívej, na který vysílač máš nejlepší výhled a kde máš nejlepší signál.
Někdy stačí malinko pootočit s anténou o pár centimetrů, ale bohužel nepíšeš podmínky, jak to máš připojené, což je základ dotazu, aby se dalo normálně poradit. Jestli máš vzdušnou čarou v cestě stromy, tam na stabilní připojení můžeš zapomenout
a v zimě to bude daleko horší.
Většina solidních poskytovatelů ti nechá na 1 měsíc připojení zdarma na zkoušku, alespoň tady u nás na Moravě.
Takže rada zní: Zeptej se po okolí sousedů, přes koho a jak jak jsou připojení a jestli jsou spokojení.

Nebo ti v tom brání nějaká smlouva?

smlouva ne, ale bráni mi v tom to, že v okresnom meste Lučenec nemá nikto iný pokrytie... idem do O2, povedia není možné... idem do Telekomu, povedia není možné... idem do SWANu, povedia není možné... jediné čo tu bolo možné bolo 100€ Internet s 2Mbps rýchlosťou a to už je fakt extrém... dokonca ani mobilná sieť... čo som písal o EDGE to som nepísal o prehliadači ale EDGE (also known as Enhanced GPRS or EGPRS) ... pripojený je jedno či som cez kábel alebo WiFi, blbne to rovnako. Je to k ADSL routeru. Susedia nemajú Internet vôbec, a niektorý aby si zatelefonovali musia ísť pred barák, a to som v okresnom meste Lučenec. Môj dom bol úplne na okraji pokrytia a ako jediný, ktorému cez Orange pripojili ADSL... Ja ani tak neriešim tento problém s technického pohľadu, lebo to tu už je dávno marné.. ale skôr ako to riešiť skôr z právneho pohľadu,...

Nie skutočne nemá, bol som asi v asi desiatich pobočkách, telefonoval a skutočne nikto nemá. Už keď počujem v reklame v TV že 99% pokrytie Slovenska a že rýchlosti 1Gbps a pod, tak sa nad tým neviem či smiať či plakať, také bludy, keď v okresnom meste tu horkoťažko ADSL a EDGE mobilná sieť s jednou paličkou na telefóne. Už normálne rozmýšľam že sa odsťahujem...

ale najhoršie je ako Orange totálne na zákazníka sere, ešte si spoplatnili aj linku s kecmi že cez online formulár mám hlásiť chyby (neviem ako bez Internetu), a ešte navyše ako odpoveď v maili ma odkážu na ich linku s tým že je to spoplatnené 1.50€ a ešte keď tam zavolám tak drzo jednajú a vykrúcajú sa a furt len že router router, a nič iné nevedia povedať, minule som vymenil router, hneď nasledujúci deň volal a oni povedali že treba vymeniť router... tak často ani ponožky nemením sakra... ale keď tu pred 4 rokmi bol technik z Telekomu premerať tak jasne povedal že je chybný kábel medzi domom a stĺpom Telekomu, že treba dať cez Orange žiadosť aby ho vymenili,.. hovoril som im to už veľa krát do teraz nič.