Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netrefim se na posuvnou lištu (raklama)

Vpravo na obrazovce je svisle lišta na posouvání obrazu nahoru a dolu.
Tališta je příliš úzká / cca 4 mm/
Když chci posouvat často kliknu na reklamu,která bývá vlevo od toho.
Dá se s tím něco dělat ?
Změna předmětu, původně: raklama (JaFi)

loading...

Dostačující to nebylo. A vymlouvat se na to, že je někdo laik, je taky mimo mísu. I laikovy přes počítače musí být jasné, že bez základních informací se nedá poradit. Ale je těžké přiznat chybu, že jo?

A dobytek je podle mě chlap, co se na internetu vydává za ženskou, milý Lidmile.

No buď benzín alebo naftu alebo možno máš auto na vodík, alebo elektrické? Oh a to nehovoriac koľko druhov benzínu a nafty existuje... To je jedno, skús všetko za radom, a ak náhodou auto vybuchne, lebo do elektrického auta natankuješ naftu, kúp nové.

Jestli tam máš Windows 10, není náhodou zapnutá ta stupidní funkce schovávání těch lišt (defaultně je to zapnuté)..?
Nastaveni --> Usnadnění přístupu --> Obrazovka --> Automaticky skrývat posuvníky ve Windows..?
Jestli ano, tak to vypni tím přepínačem.

úzká lišta může být daná připojením ke starému analogovému monitoru (obvykle modrý konektor)
obraz pak nemusí přesně sedět s rozměrem monitoru a je trochu za rohem, tím je pravá lišta užší než by měla být. jde to zkusit seřídit tlačítkem "auto" (=autokalibrace) na monitoru.
při připojení přes digitální kabel to nemá vliv, tam je obraz správně.

dalším problémem je automatické zúžení pravého posuvníku ve windows10 (všechny nové nápady microsoftu jsou jen k horšímu).
https://365tipu.cz/2018/05/12/rozciluje-vas-posuvnik-co-se-ve-windows-10-april-2018-update-neustale-schovava-vypnete-si-to/

kliknout na věc širokou 4mm by mělo jít, ale starší osoby mají s leccčíms problém. například může jít o nativní = příliš drobné zobrazení na monitoru, o špatnou citlivost myši. na to by se měl mrknout znalejší vnuk nebo normální soused přímo na místě.
pomůže taky rolování svěřit kolečku myši, jak už tu padlo.

Nevím nakolik je to nápad microsoftu, bylo to už docela dávno v některých linuxech, lišta byla uzounká a při přiblížení myši se zvětšila. Vůbec jak se posledních pár dnů rozkoukávám v desítkách (a furt se rozhoduju, jestli je nepřeinstalovat něčím na co jsem zvyklý - linux na několika počítačích primárně nebo výlučně používám už mnoho let), mám pocit, že spoustu věcí okoukali od linuxu, ale dost blbě.
Desítky jsou vůbec plné překvapení. V pátek jsem řešil, jaktože mám šířku obrazu cca 1500 pixelů když monitor má mít 1920x1080 (že by mě obchod ošidil?). A přišel jsem na to, že je defaultně zvětšený na 150%. Takže já si koupim notebook s full-hd ale m$ má pocit, že chci jen půl-HD (nebo jak se inteligentně píše HD-Ready). Ono by to normálně nevadilo, ale neseděl mi rozměr nebo spíš počet mapových dlaždic (256x256 pixelů) na obrazovce (mělo být něco přes 7x4 ale nebylo a nedalo se to svést na okraje oken a podobně, rozdíl byl příliš veliký).

Rolovat se někdy dá i kurzorovými klávesami, i když se tomu tvůrci stránek snaží všemožně zabránit.