Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou skříň a vodní chlazení

Zdravím, mohli by jste mi poradit jakou PC skříň by jste si zvolil z těchto tří?

https://www.alza.cz/nzxt-h510i-matte-black-red-d5655117.htm
https://www.alza.cz/fractal-design-define-c-tg-d5088898.htm
https://www.alza.cz/fractal-design-meshify-c-tg-d5259813.htm

Nejvíc se rozhoduju spíš mezi těmi Fractal. Chci hlavně, aby byla co nejvíc odhlučněná ta skříň (což asi bude nejvíc ta Define), ale taky prostorná. A k tomu bych ještě potřeboval poradit vodní chlazení, mám Ryzen 5 5600X (vím že na to stačí obyčejné chlazení), ale kupoval jsem před 2 měsíci ARCTIC Freezer 34 eSports duo a šíleně to hučí (i při 900rpm), takže nevím jestli vadný větrák a nebo co s tím je. Ale jelikož jsem investoval teď hodně do zlepšení PC, tak bych už do budoucna vzal i toho vodníka, ať to v té bedně vypadá pěkně a mám už konečně na dlouho dobu klid. Jenže fakt vůbec netuším, co koupit, čtu všechny recenze a nedokážu si vybrat. Cenová relace tak do těch 2500,-.

Celá sestava: Ryzen 5 5600X, MSI B450 TOMAHAWK MAX, HyperX 16GB DDR4 Predator, GTX 1060, Seasonic Focus Gold 750W, SSD Kingston A400

Díky moc

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Mám tu Fractal Define C v kombinaci s Be quiet! Dark Rock PRO 4 a jsem hodně spokojený. Kvalitní a prostorná case a perfektně odhlučněná. Mám tedy verzi s klasickou bočnicí. Tipuji, že sklo nebude tak tiché.

No nevim, se 2500 postavit vodníka, to leda ze secondhandu. Jsou potřeba hlavně 3 věci, vodní blok na procesor (1000), čerpadlo (1500) a radiátor (1500). Ceny v závorkách jsou v Kč zhruba za kolik se to dalo sehnat, když jsem já stavěl vodníka. K tomu nějaké ty armatury (fitinky) a hadice, jsou to sice drobnosti, ale na pár stovek to taky dá. Dobré je taky přidat vodní chladič grafické karty případně některých obvodů čipové sady desky. Ostatní už takový smysl nemá (paměti, tranzistory měniče pro procesor, pevné disky...). Při nákupu ze druhé ruky se dá dosáhnout mnohem nižší ceny (dalo se dřív dobře koupit třeba na aukru), ale třeba oběhové čerpadlo bych ze druhé ruky nekupoval, to přecejenom podléhá opotřebení.
Do 2500 by byla jen nějaká all-in-one sada, která je spíš na parádu než na funkci. Já teda začínal se sadou, kterou jsem koupil zlevněnou za 1800 nevím z kolika, tam bylo všechno, ale dneska v té sestavě pomalu po 10 letech z ní neni nic (poslední jsem vyřadil zacpaný chladič na procesor, který vzhledem k jeho konstrukci nešel rozebrat a vyčistit).
Zkouším se dívat na nabídku, ale zdá se, že ceny šly značně vysoko a nabídce vládnou hlavně all-in-one sestavy (což bylo dřív okrajovou záležitostí), zatímco nabídka vodních komponent je chudá a ceny vysoké (ne že by byly někdy nízké, ale teď jsou ještě vyšší než pamatuju; holt je to machrovina, musí to být drahé).