Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlení PC

Zdravím všechny,

mám doma teď novej ( ale za to hodně starej kompl :))).

Operační systém XP Professional.
Procesor AMD Athlon XP, 1473 MHz 1700+
Operační paměť 256 MB RAM
Základní deska: Gigabyte Technology CO., Ltd. GA-7VAX, VIA VT8377 Apollo KT400
+ 3 hardisky po 40GB

Počítač je neuvěřitelně zabržděnej, při otevření byť jenom nějakého souboru jde přes celý pokoj slyšet jak pracuje.

Chci se zeptat, když přeinstaluju systém, vše v počítači nechám, tak jak je a jenom koupím novou RAMku, např. 2GB. Zrychlí se? Rapidně? Popřípadě jaký změny, nebo jakou tu ramku byste mi doporučili aby tam pasovala?

Díky moc.

větší ramku ti už doporučili, já jen k těm diskům:
ideální je nechat jeden z těch 40gb disků jako systémový, zbylé dva vyhodit a koupit nějaký normální dnešní 300gb a více jen pro data.
podle možností tvé desky vyber jestli má být pata nebo raději novější sata. sata je sice perspektivnější pro nové sestavy i externí disk-boxy, ale staré desky uměly jen režim sata-1 (150mbit) a je tak u některých chipsetů problém s kompatibilitou.

ještě k té zabržděnosti (oblíbená závada samoadminů, kdy se jim pro automaticky startující blbosti a spyware téměř zastavují počítače):
start - spustit - msconfix.exe: povypínej všechny blbosti "po spuštění". po restartu pak zapni jen to, co opravdu potřebuješ.

no vidíš brtníku, a tady je ten zakopanej pes.
Kdykoliv, kdokoliv odpovídá takto na stejnou otázku. jak má blbec jako třeba já, poznat, které "blbosti" můžu vyházet, a které ne.
Je na to nějaká "polopatická příručka"?
Ale myslím nějakou "po česku".

Mas tam priserne malo pameti. Potrebujes typ ddr, ten je o neco drazsi nez ddr2 a asi bych sehnal 512mb bud pouzitou nebo novou. Kupovat dve jednogigovky nove nevim- jestli je nejrozumnejsi napad - kdyz zjistis ze chces novy pocitac tak je budes muset zase zkusit strelit.768MB by melo stacit.
Novy harddisk by taky pomohl, muze byt i 2x rychlejsi nez stara 120tka, ale zase pokud bys chtel novy pocitac byl by lepsi disk v provedeni SATA - to zas nema tvoje deska. Orientacne deska+cpu+ram cca 3000-4000, za 800 bys mozna strelil tu tvoji desku, cpu a ram a uspech by byl zajisteny.

Zkus pridat tu ramku a uvidis.