Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU A Gpu u ntb Acer nitro shale black

Ahoj je bežné že u herních notebooku při plné zátěží teplota u procesoru AMD 5800 7.generace je 90 stupňů ? Počítač jsem si kupoval včera a měřím teploty pomocí programu nitro sense od výrobce..
Zajímá mě jak dlouho to tak může vydržet než to odejde ? Četl jsem že při takových teplotách se tomuhle procesoru nic nemůže stát... prý to přímo řekli výrobci..
ale nevím nevím no...
Tak stejně i u gpu RTX 3060 Plná zátěž a vystřeli to na těch 78... co myslíte reklamovat a nebo zůstat v klidu ?
PS: Běžné teploty při normální zátěří CPU: 40 A gpu: 37 Cca.
Kdyžtak díky za odpovědi a rady..

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

jak dlouho si ho budu užívát ? Chtěl jsem si koupit nějaký dobrý notebook tak jsem se plácl po kapse dal jsem za něj 42 000 abych si ho mohl užívat aspon ty 3 roky.. ale protože jsou tam takové teploty tak jsem se radši chtěl zeptat tady, protože mám strach že si ho budu užívat maximalné půl roka..
PS: Program nitrosense od výrobce Usporný režim: Teplota gpu a cpu 40 a 37 stupnů jo cca a to když ho nezatěžuji a třeba píšu do poradny abych dostal nějakou radu
A vyvážený režim i když nehraju a píšu sem tak teplota hned vystřeli na 75 stupnů, to hlavně u cpu při hraní to je 90 u gpu je to těch 50 a při hraní mi to skočilo na 78..

chladím si to podložkou ale stejně to není nejlepší... co jsem koukal na stránky od vyrobce toho notebooku tak ty teploty jsou v normě ale i tak na předchozím ntb msi jsem měl teplotu max 75 stupnů tak nechci aby se mi to spalílo třeba do konce za měsíc protože jako hraju dost často ty naročnější hry Hell let loose, Mount a blade bannerlord atd..

jsou to normalni teploty u hernich notebuku - cos mel z fyziky ze to nechapes?
acer neni dobry notebuk, je to hracka pro tupe deti. v normalni firme te s takovym trusem nepusti ani pres vratnici.
ale klidne si to reklamuj, dnesni deti jsou tak dementni, ze svemu kramu nerozumi, ale vsechno co nechapou = vsechno nosi reklamovat.

nedokážeš sem dát ani přesný typ nebo odbaz na konkrétní model, jen obecnou značku, která míří na provedení mezi 20-40t. to je ale hodně velký rozdíl, kde není jasné, s čím vším by v tom acer krámu mohl být problém.
a psát sem teploty bez zátěže už aspiruje na diplomek za pc negramotnost. (teploty 40' ani 37' nejsou problém)
parametry toho krámu zobrazí třeba speccy, jdou sem zkopírovat jako text.

přesto mám zkušenost, že na tazatele tohoto typu je jakýkoliv dotaz zbytečný. popis k ničemu, odpovědi tazatele k ničemu, jen sebejistý výběr největšího shitu na trhu.
kdybych chtěl být hodně nekorektní, doporučím: zkus živě, mezi těmi nekomplikovanými dětmi se budeš cítit doma.

Jo dííky a omlouvím se za neupřesnění
Model notebooku: AN 517-41
Je to nové, jsem z toho nadšený zároveň šílim z těch teplot, otázku jsem mohl napsat líp tak ji takhle napíšu ještě jednou ať to je co nejpřesnější...
co jsem četl tak ty teploty jsou normálni u notebooku a co jsem četl od amd že těm procesorům by němelo být nic při takových teplotách... akorát moc tomu nevěřím... takže věc co mě zajímá jestli se to nemůže za půl roku při takových teplotách spálit ?
Parametry:¨
1 000 GB (1 TB) SSD
Velikost operační paměti RAM 32 GB
Čip grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060
Modelové označení procesoru AMD Ryzen 7 5800H
Frekvence procesoru 3,2 GHz (3 200 MHz)