Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového mobilu vyšší třídy s několika specifickými požadavky

Dobrý den! Uvažuji o koupi nového telefonu, tentokrát bych si chtěla pořídit telefon vyšší třídy pro náročnější užívání včetně např. hraní výkonově náročnějších her

Moje základní požadavky jsou:
Android
Dobrý výkon při hraní her
Dobrá výdrž baterie
Cenově tak do 30 tisíc, ale čím méně, tím samozřejmě lépe

Dále mi jde ještě o jeden velmi ZÁSADNÍ aspekt - jsem sluchově handicapovaná a používám sluchadla, která lze spárovat s mobilními telefony a u těch, které to umožňují, používat přímý streaming zvuku z telefonu do sluchadel (sluchadel pro sluchově handicapované, nikoli sluchátek!).

Od mého výrobce sluchadel mám kompletní seznam telefonů s Androidem, které technologii přímého streamování umožňují. Jsou to:

Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4
Google Pixel 4a
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3
Google Pixel 3a XL
Google Pixel 3a
OnePlus 7T
OnePlus 7 Pro
OnePlus 9 Pro
OnePlus 9
OnePlus 9 R
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+
Samsung Note 20
Samsung Note 20 Ultra
Samsung Note 10+
Samsung Note 10

Poprosila bych tedy o vaše stručné rady, který z těchto modelů eventuálně vybrat, a kterým se naopak obloukem vyhnout. Děkuji moc!

Závěrem se chci ještě zeptat ohledně přímého streamování zvuku z telefonu… dočetla jsem se toto:
Úplná kompatibilita streamování se zařízeními Android vyžaduje minimálně systém Android v. 10, Bluetooth 5.0 a aktivaci funkce výrobcem telefonu i poskytovatelem služeb

Chci se tedy zeptat – jak zjistím, zda daný telefon má tuto funkci výrobcem aktivovanou? A jak zjistím, zda ji umožňuje můj poskytovatel služeb (O2/T-Mobile)?

Otázek je to dohromady docela dost, já vím, ale budu moc ráda, pokud mi na ně zvládnete odpovědět. Ještě jednou díky!

Zkus ten vyber telefonu tedy snizit jen na modely co maji baterii vysi jak 4000 mAh, cimz odpada vetsina uvedenych Samsung a Pixelu.
Sam vlastnim Galaxy Note s baterii 3400 mAh a na konci dne mam 10-15% a to hry nehraju.
Galaxy S9 jsou na tom obdobne a s baterii bidne, navic bych zvolil model ktery bude mit jeste nejakou podporu a aktulizace alespon 2 roky.

Podle me cim novejsi, tim lepsi, tj. bud nejaky novejsi Samsung, nebo i ten OnePlus 9 by mel byt dobry (pouziva ho kamaradka s kochlearnim implantatem a streamovani pry funguje v pohode).

Ja jsem z podobneho duvodu presla na iPhone (tenkrat jeste kompatibilni Androidy nebyly, kdyz jsem to resila), ale kdybych si vybirala dneska a chtela zustat u Androidu, tak bych osobne asi volila Google Pixel.

Jinak ale doporucuju koupit ten telefon online - pak je tam 14 dni na vraceni, takze kdyby to vypadalo, ze nefunguje, tak se da do tech 14 dnu vratit. Sice je to trosku pruda, ale je to taky moznost.

Sluchadla nebo sluchátka je v tomhle případě trochu jedno. Technologie připojení k mobilu je stejná.

Neni. Sluchadla ReSound se k tomu mobilu pripojuji pomoci protokolu ASHA, nikoli pres klasicky Bluetooth. A protokol ASHA skutecne podporuji jen nektere telefony - zalezi vzdy na vyrobci, jestli to aktivuje nebo ne.

Mam znameho s podobnym zdravotnim problemem, ale tolik penez za telefon, aby mu to dobre slapalo s naslouchadlem, dat nechce. Ma s tim furt problemy. Tudiz, co od nej vim, tak tyhle specialni zalezitosti pro sluchove handicapovane, bud iPhone nebo Samsung, ostatni tomu tolik nedavaji, snad se ma posledni dobou snazit i Google s Pixelama, ale k tomu bych mel jine vyhrady.

Takze za me nezavazne doporucuju: Samsung Galaxy S21.

Síce mimo témy, ale aký je funkčný rozdiel medzi klasickým pripojením (kábel, BT, atď.) a týmto streamovaním? Idú nejaké zvuky navyše, ktoré by štandardne nešli? Nejaké notifikácie, ktoré potrebuje sluchovo postihnutý navyše alebo? Samozrejme, je mi jasné, že štandardne to ide ako analog a takto to ide ako digital, ale čisto teoreticky, pre bežného človeka to je asi jedno, keďže to na konci aj tak ide ako analog. Kde je teda pes zakopaný? Prečo sluchovo postihnutí potrebujú práve ASHA?

Uplne dopodrobna tomu nerozumim, ale predpokladam, ze je to proto, ze MFi a ASHA vyuzivaji bluetooth low energy, ktere nepodporuje audio streaming, a vyrobci sluchadel a kochlearnich implantatu az na vyjimky nedavaji do svych zarizeni klasicky bluetooth, prave kvuli vyssi spotrebe energie.

Tohle by se melo vyresit s novou verzi BT 5.2, ktera uz obsahuje Low Energy Audio, pak uz nebudou potreba tyhle obezlicky pomoci specialnich protokolu.
Nicmene obnova zarizeni (at uz sluchadel ci procesoru ke KI) s podporou BT 5.2 potrva nejakou dobu, plus je k tomu samozrejme potreba BT 5.2 i na strane druheho pristroje (mobil, tablet, TV, pocitac...).

Úplná kompatibilita streamování se zařízeními Android vyžaduje minimálně systém Android v. 10, Bluetooth 5.0 a aktivaci funkce výrobcem telefonu i poskytovatelem služeb

Chci se tedy zeptat – jak zjistím, zda daný telefon má tuto funkci výrobcem aktivovanou? A jak zjistím, zda ji umožňuje můj poskytovatel služeb (O2/T-Mobile)?

Mobilni operator s tim nic nema, zalezi primarne na tom, jak se s tim popasoval vyrobce telefonu. Vlastne vubec netusim, proc ty poskytovatele sluzeb zminujou.

No a jestli ma telefon funkci aktivovanou, se zjistuje strasne blbe :-( V podstate je clovek odkazany jen na ty seznamy kompatibilnich telefonu od vyrobcu sluchadel/implantatu, nebo na vyzkouseni.
Nekdo v diskusi pro uzivatele KI zminoval, ze streamovani funguje i u Xiaomi Mi 10 Lite, tenhle telefon neni v kompatibilnich uvedeny vubec nikde, takze netusim.
Vyrobce sluchadel Signia (vyuziva stejnou technologii, tj. by to melo fungovat i u jinych znacek) u sebe uvadi kompatibilitu i s telefony Xiaomi Mi 10T a Xiaomi Mi 10TPro, takze mozna by slo zkusit i nekterou z novejsich rad Xiaomi, bud tu 10, nebo ted uz je snad i 11. Ale tam je to uplne bez zaruky, to by bylo spis opravdu na nakup pres net, vyzkouseni a pripadne vyuziti te 14denni lhuty pro vraceni.

skôr by som išiel cestou priameho odporúčania výrobcu signia,tam vyhladom na priame prispôsobenie sluchadiel výrobcom k technologiam mobilov by som radšej volil niečo od samsungu,google alebo apple,kde je applácka verzia danej technologie sluchadiel pod názvom Mfi implementovaná v každom novšom iphone,ipade,ipode.....One Plus by som vynechal,tí príliš rýchlo menia sortiment a podpora trvá u výrobkov len velmi krátko,xiaomi majú zas dosť vysokú kazivosť,to by som tiež vzhladom na potrebu špecifického telefonu vynechal.....je to môj osobný názor,ale práve vzhladom na potrebu špecifického telefonu,vsádzam radšej na istotu....

Tak vyber je samozrejme na autorce dotazu a zalezi na jejich pozadavcich a cenovych moznostech.

Jinak uplne aktualni novinka, dalsi uzivatelkou KI bylo potvrzeno, ze Xiaomi Mi 11 Lite funguje. Tedy i novejsi telefony od Xiaomi by mely ASHA podporovat. Pro lidi, kteri si nemuzou dovolit nebo nechteji kupovat drahe telefony, je to myslim docela fajn moznost.

Vzhledem k tomu, že ten seznam je už trošku starší, vůbec bych se nebál kouknout na Google Pixel 6.
Pokud chceš menší telefon a nevadí ti "ne nový" telefon, tak Google Pixel 5 (loňský model z půlky roku, který teď Google nahradil za 6). Dá se pořídit třeba půl roku starý za cenu kolem 11k - lidi prodávají a kupují Pixel 6.
Výdrž baterie je hodně slušná.