Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mam nekompatibilnu RAM s doskou ?

Ahojte, kupil som novu RAM 2x8 GB kingston fury DDR4 2666 Hz CL16-18-18 1.2 V a nejde mi to rozbehnut na zostave doska: MSI Mortar B150M , Intel I5-6500, GTX 1060 6GB. Ani do Biosu sa nefostanem, akoby ziadna RAM nebola vlozena. Je nekompatibilna s doskou alebo kde moze byt problem ? Vopred vdaka za odpovede

• 4 x DDR4 memory slots, support up to 64GB
- Supports DDR4 2133 MHz
• Dual channel memory architecture
• Supports ECC, un-buffered memory
- ECC UDIMM memory (non-ECC mode)
• Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* Please refer to Compatibility reports for more information of compatible memory.
* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs
* DDR4 2133 MHz and higher memory modules will only run at maximum of DDR4 2133 MHz on XMP mode due to Intel® chipset limitation

Tvoje nové RAM jsou DDR4, což tvá deska podporuje. Možná si je vložil do špatných slotů, takže se podívej do manuálu. A pokud ani to nepomůže, tak potom by mohl být problém s frekvencí, deska podporuje max. 2133 Mhz. A jako poslední varianta je, že jsou opravdu špatné.

Vlozil som ich do slotov ako som mal aj stare RAM ktore tak fungovali sle skusil som vsetky varianty vkladania, aj samostatne po 1x8 GB a nic. A ano, maju vyssiu frekvenciu ale vseobecne by malo platit ze by mali bezat na frekvencii ktoru doska max podporuje. Este som skusil aj v biose zapnut XMP a tiez nic.

kúpil si špatné pamäte pre Tvoju dosku,tieto kingstony podporujú len frekvencie 2400 a 2666 Hz, sú vhodné skôr pre AMD platformu,na doskách,ktoré podporujú nižšie frekvencie pravdepodobne fungovať korektne nebudú nijakým spôsobom...bližšie info viz stránku výrobcu pamätí....