Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje printserver na win10

Zdravím, nově jsem aktualizoval veškeré stroje v domácnosti na win10 a z nějakého důvodu mi přestalo chodit SMB tisk, který byl na PC (tisk.server) s Win XP a win 7 a ted nove win10. Tisk fungoval vpohode dokud jsem nenainstaloval nynejsi win10. Hlasi to chybu 0x00000709 a u otce chybu 0x00000040

V čem je problém?? Četl jsem něco o deravosti tiskoveho serveru a Microsoft to fixl a tim to cele rozbil, jenže ja mam nejnovější build a nevím jak ty aktualizace odinstalovat? Jedná se o lokální síť doma

//mělo by se to tykat DNS záznamů, takže teoreticky by to šlo opravit použitím IP adresy (ne slov)? Pokud ano jak se to udela? Server ma název CORE10 a operuje pod IP 192.168.0.125

Dekuji!

Ano komunikuji, smb funguje normálně, soubory lze menit atd, jen tisk hapruje, jakoby neměl klient přístup k tiskárně, ale zabezpečení windows je pro skupinu EveryOne tisk povolen. Jeste me napadlo v záložce sdílení bylo pole "spravovat ovladače tiskarny" šedivé, předtím bylo vždy aktivní...

Ano používám integrovany print server ve windows, jeden pc win10 jsem ja (klient) a na dalším PC win10 bezi printserver.
Jak uz jste psali SMB na to nemá vliv, ale spis me napadlo ze bude problém v zabezpečení? Na netu jsem nasel ze se musi aktivovat super admin a pod nim ten print server nastavit. Tak uvidíme...

Ještě nějaký napady? V síti problém neni, pred instalaci win10 makalo vše v pořádku. Je problém bud na strane klienta nebo serveru 😂

nemas nahodou po instalaci win zapnute firewally na tech pc?
nedoinstaloval sis nejake vtipne antiviry?
ten printserver nabizi tiskarnu? ted nevim ktery z net prikazu ji vypise, ale nekde vidis to jeji everyone, takze asi jo.
ostatni tiskuchtive pc ji vidi v siti jako \\ip.adresa\sitovy_nazev a maji ji jako takovy port pripojenou? nebo jinak?
ten poskytovaci pc ma stalou ip, nebo dhcp?

Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Spuštění pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID
Windows.SecurityCenter.WscBrokerManager
a APPID
Není k dispozici uživateli NT AUTHORITY\SYSTEM (SID: S-1-5-18) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent. omlouvam se nemel jsem moc cas - toto mi píše jak na "serveru" (win10 pro) tak na klientovi //sdílené soubory fungují ok

C:\Users\CORE10>net share

Název
sdílené
položky      Prostředek                      Poznámka

-------------------------------------------------------------------------------
C$           C:\                             Výchozí sdílená položka
D$           D:\                             Výchozí sdílená položka
print$       C:\Windows\system32\spool\drivers
                                             Ovladače tiskárny
IPC$                                         Vzdálený IPC
ADMIN$       C:\Windows                      Vzdálený správce
moje sdilene soubory
             C:\moje sdilene soubory
Users        C:\Users
HP LaserJet 1022
                                    Zařazeno Hewlett-Packard HP LaserJet 1022
Příkaz byl úspěšně dokončen.

HP LaserJet 1022

to je síťový název sdílené tiskárny.

podporovány jsou operační systémy Windows 98 SE a vyšší

aha, ty hp ovladače pro win10 bych ani vidět nechtěl. nevěřím, že by sdílení této mrtvoly v síti (usb, navíc s hp ovladači) mohlo fungovat.

teoretická šance je ještě zapíchnout to do routeru s podporou usb print - tím routerem se vynechá jen jeden "server" win10 s jeho ms nápady.
záleží jak jsou výrobcem úmyslně omezené klientské ovladače tiskárny na okolních pc. u hp to kdysi byla běžná praxe nedovolit připojit "síťovou" levnou tiskárnu. ale může za tím být i korporátní nechuť dělat funkční ovladače pro staré modely - a neprodat nové.