Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje printserver na win10

Zdravím, nově jsem aktualizoval veškeré stroje v domácnosti na win10 a z nějakého důvodu mi přestalo chodit SMB tisk, který byl na PC (tisk.server) s Win XP a win 7 a ted nove win10. Tisk fungoval vpohode dokud jsem nenainstaloval nynejsi win10. Hlasi to chybu 0x00000709 a u otce chybu 0x00000040

V čem je problém?? Četl jsem něco o deravosti tiskoveho serveru a Microsoft to fixl a tim to cele rozbil, jenže ja mam nejnovější build a nevím jak ty aktualizace odinstalovat? Jedná se o lokální síť doma

//mělo by se to tykat DNS záznamů, takže teoreticky by to šlo opravit použitím IP adresy (ne slov)? Pokud ano jak se to udela? Server ma název CORE10 a operuje pod IP 192.168.0.125

Dekuji!

C:\Users\CORE10>net share

Název
sdílené
položky      Prostředek                      Poznámka

-------------------------------------------------------------------------------
C$           C:\                             Výchozí sdílená položka
D$           D:\                             Výchozí sdílená položka
print$       C:\Windows\system32\spool\drivers
                                             Ovladače tiskárny
IPC$                                         Vzdálený IPC
ADMIN$       C:\Windows                      Vzdálený správce
moje sdilene soubory
             C:\moje sdilene soubory
Users        C:\Users
HP LaserJet 1022
                                    Zařazeno Hewlett-Packard HP LaserJet 1022
Příkaz byl úspěšně dokončen.

HP LaserJet 1022

to je síťový název sdílené tiskárny.

podporovány jsou operační systémy Windows 98 SE a vyšší

aha, ty hp ovladače pro win10 bych ani vidět nechtěl. nevěřím, že by sdílení této mrtvoly v síti (usb, navíc s hp ovladači) mohlo fungovat.

teoretická šance je ještě zapíchnout to do routeru s podporou usb print - tím routerem se vynechá jen jeden "server" win10 s jeho ms nápady.
záleží jak jsou výrobcem úmyslně omezené klientské ovladače tiskárny na okolních pc. u hp to kdysi byla běžná praxe nedovolit připojit "síťovou" levnou tiskárnu. ale může za tím být i korporátní nechuť dělat funkční ovladače pro staré modely - a neprodat nové.