Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdeiľanie /media/pi adresára na Raspberry Pi OS

Mám nastavené zdieľanie disku, ktorý je v ceste /media/pi/disk. Lenže ideálny stav by bol, keby zdieľam celý adresár /media/pi a vidím to celé. Zdieľanie je klasická samba a funguje. Problém je, ale ak nastavím zdieľanie o úroveň vyššie. Veľmi tomu nerozumiem, že prečo to nejde. Vedel by mi niekto poradiť? Problém je pravdepodobne s právami, ale v konfiguračnom súbore samby by s tým asi nemal byť problém, keďže používateľ pi je root.

Môj "prídavok" do samba.conf:

[Media]
  path = "/media/pi/disk"
  browsable = yes
  guest ok = no
  read only = yes
  write list = pi
  create mask = 0777
  public = yes

Ak to ale nastavím na /media/pi, tak to nebeží.

Áno. Myslím, že problém bol v tom, že pre sambu som mal iného používateľa a neskôr som to zjednotil na používateľa pi. Asi som to vtedy nevyskúšal po zjednotení. Aj keď pokiaľ viem, samba používateľ a systémový používateľ sú dva rôzne pojmy.

Skúšal som to už dávnejšie a medzičasom som upgradoval OS. Tak demonštratívne som to vyskúšal, aby som popísal, čo presne to robí/nerobí a ono to ide. Zrejme sa jednalo o chybu v staršej verzii Rasbianu a v novej je to opravené. To som teda prekvapený. Tiež ma ešte napadlo, že som mal guláš v používateľoch a potom som to zjednotil na jedného a nie som si istý, či som to potom ešte posledný raz skúšal. Hlavné je, že to ide.

Ak toto niekto náhodou objaví, tak návod na rozchodenie samby ako takej je tu:
https://www.gendzo.sk/navody/raspberry-pi-a-zdielanie-suborov-cez-siet-samba/