Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením sdílené USB tiskárny

Ahoj,

řeším jeden drobný problém. Několik let mám připojenou USB tiskárnu EPSON k PC1 USB kabelem, kde je sdílená. Vedle je PC2 a přes IP adresu jsem na něj kdysi sdílenou tiskárnu přidal. Vše fungovalo několik let bez problémů - tisk z PC1 i z PC2. Od minulého týdne nejde tisknout Z PC2, tiskárnu jsem odebral, znovu se snažil nainstalovat ale narazil jsem na problém vz prints screeny. Poradil by někdo co s tím? Za žádnou cenu se mi nedaří ji přidat... sdílené složky, které mám na PC1 v PC2 normálně fungují, problém je pouze s tou tiskárnou...

Díky moc!

tvůj router pokytuje adresy 192.168.4.x?
ta adresa .4.122 je předpokládám z dhcp: proč nemá tiskárna statickou ip?
všechny windows jsou nejspíš home verze se svým osobitým pojetím práv v síti?
pingnout na tiskárnu se dá?
nikdo nepoužívá nějaký svérázný antivir?

když už nesmysl jako usb tiskárnu v domácí síti, tak nikdy nepřipojovat k pc, kde libovolná ms aktualizace mění nastavení / zabezpečení / verzi protokolu jak ji napadne, ale zapíchnutou jedině do routeru, co usb print podporuje.
jinak nikdy usb nepatří někam s více než 1 pc.

Tiskárna nemůže mít statickou IP, když je USB a je připojená k počítači, není to síťová tiskárna.

jen si tipnu, s parodickými (chceš-li, nesmyslnými) usb tiskárnami nabízenými v síti nemám moc zkušeností, hloupostem se snažím vyhýbat.
v síti se pro ostatní pc nejspíš jeví jako port ve formátu "pcname\síťový_název_tiskárny".
o něco spolehlivější metodu - přes ip adresu řídícího pc - odmítáš nejspíš proto, že ti nikdo neřekl, že pc může mít statickou adresu.

za ty pro verze máš bod. teď ještě doufejme, že tam neexistuje bývalá síťová parodie "domácí síť", kterou kvůli automatickému šíření virů ms sám přes aktualizace časem zrušil.
o antiviru se zmiňuješ, typ zůstal tajný, takže bůh ví o co šlo.

screeny z nastavení nejsou, těžko říct co kde nastavuješ. přimlouval bych se k zapíchnutí tiskárny do routeru, pokud to podporuje.
tím bychom odbourali stupidní chování windows, které navíc ms občas mění.