Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook bez mechaniky,ako prehrať filmy na DVD

Dobrý večer,po dlhšom čase.Sory ale asi som objavil ameriku.Mám nový notebook bez mechaniky,a zatiaľ ju ani nepotrebujem.Na nete som našiel že existuje niečo ako virtualna mechanika,za spomenutie možno Daemoon tools.No a mňa zaujíma že vlastne jak tá virtualna mechanika funguje.Rozumiem tomu správne že ak si zakúpim DVD s hrou,tak som ľudovo povedané v.....Do notebooku bez mechaniky ho nevložím,jedine zakúpenie externej mechaniky.Takže to dvd s hrou si st....z netu nejakej stránky,a pripojím obraz pomocou virtualnej mechaniky.Takže keby som mal aj DVD s mojou svadbou tak si ho na notebooku bez mechaniky nepustím jedine na nejakom prehrávači,alebo ako som už vyššie spomenul externá mechanika pripojená k notebooku.Pekný večer

V počítači s mechanikou si zkopírovat to DVD do souboru iso. Je to dobré i jako záloha, pokud by se té placce něco stalo.
Virtuální mechanika neni potřeba, to umí windows (až od verze 10) i linux (odjakživa) sám bez nutnosti instalovat nějaký dodatečný balast. Pro starší windousy samozřejmě existuje spousta sw na virtuální mechaniku (různě rozsáhlé s různými možnostmi, ale formát iso je univerzální), bývaly i součástí toho, co se přidávalo k vypalovačkám.
To pokud jde o data nebo filmy. Hry jsou dneska už dělané online, ale dřív často měly ochranu, že šly spustit jen z originál fyzického média a virtuální mechanika na ně nezabírala.

Jinak externí mechanika je také řešení, ale spíš je lepší si instalovat DVD/BD mechaniku do nějakého počítače (DVD mechanika (vypalovačka) je otázkou 400, BD asi 2000; externí jsou podstatně dražší).