Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rodiný PC od 20 do 25k

Ahoj,
potřebuji do rodiny stolní počítač něco v rozmezí od 20 do 25 tisíc. Bude se na něm občas hrát, ale hlavně vytvářet a stříhat nějaká kratší videa do školy. Dále bych si představoval že by měl ssd disk na systém a 1TB HDD na vše ostatní. Pokud by bylo možné tak aby základní deska měla možnost zvuku pro domácí kino. Jo a Windows není potřeba. Můžete mi něco s těmito mými nároky doporučit?

Děkuji předem

Doporučil by som pred kúpou PC zvážiť tieto okolnosti:

1.a Aký video editačný software budem používať
1.b Aké požiadavky na PC má ten konkrétny software
2. Aké nároky na PC majú hry, ktoré sa chcete hrať
3. SSD a HDD disk sa dá vložiť do akéhokoľvek moderného PC
4.a Základné dosky majú zvukové výstupy, treba sa zamerať aké vstupy má konkrétne domáce kino
4.b Ak zvukovka na základnej doske nevyhovuje, dá sa osadiť iná / externá...

1.a i b editace bude probýt přes Movie Maker možná se časem změní, ale nevím.
2. hry ve stylu conter-strike a Minecraft, takže nic náročného
3. Díky za radu to vím jen jsem si myslel, pokud by měl někdo hotovou sestavu tak takové jsou moje preference, ale nemusí to tak být.
4. s tímto máš asi pravdu

Dneska je hlavním problémem grafická karta, lepší buď neseženeš nebo je předražená. Takže pro nějaké náročnější hry bude třeba. Nebo koupit zatím procesor s integrovanou grafikou a příští rok kartu dokoupit. Jinak se do rozpočtu nevejdeš. SSD kup rovnou větší, nejlépe 1 TB, a až přestane stačit, tak HDD dokoupíš nebo třeba seženeš někde zadarmo.
edit: MM_tank byl rychlejší, v podstatě stejnou sestavu jsem nedávno dával dohromady taky.
https://pc.poradna.net/questions/3108491-kontrola-nove-pc-sestavy

Za domácí úkol si najdi na YouTube srovnání te 1050 a té integrované v CPU.
Mě se to nechce hledat, mám za to že ta v procesoru bude lepší nebo to bude plichta. Nemá cenu vyhodit 6tisic za 1050ti.
To už raději koupit předraženou 3060 za 22. Tu sice preplatis o 10k ale hraješ.

1050 ti je karta která nebyla nic moc už v roce 2016 kdy vyšla.

Pokud v sestavě hned bude GPU nebral bych procesor s grafikou.
A potom okamžitě je potřeba propočítat výhodnost například
https://m.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rx-6600-xt-d6724879.htm

To je první sestava co sem našel, pro ilustraci že to a grafikou nemá cenu skládat zvlášť.