Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase bitlocker - chybajuci kluc

Uz som presiel snad vsetko, ale zatial som sa nedopatral.
Mam zopar otazok. Klasicka situacia, po zapnuti pyta ten 48 miestny kluc, ktory samozrejme nemam. Instalaciu som nerobil ja - insatlovat "technik" v jednom nemenovanom obchode, a na tych co som robil, estretol som sa tym ze by sa zapol alebo nejakym inym sposobom pripomenul Bitlocker pri instalacii. Da sa pokracovat pri prvom spusteni ntb aj bez ulozenia toho kluca? (na usb, uctu, vytlacenia . . . ) V MS ucte nieje. USB nebolo, tlac urcite nie. Dalsia otazka, ked je takto zamknuta cast disku, nebol rozdeleny na system a data, ale su tam urcite particie od vyroby, predpokladam particiu na tovarenske obnovenie, je mozne taketo obnovenie vykonat? Ako? Bolo by to jednoduchsie, ako mazat/formatovat cely disk a instalovat win s dohladavanim ovladacov . . . Jedna sa o mesacne Lenovo.
Odkedy je Bitlock standardne zapnuty? Pozeral som stroje ktore som instaloval, na ziadnom nieje zapnuty. D.

Prave riesim zakaznickym nb...hp x360, asi rok stary win10pro.
Problem s bootom, tak reku opravim ho cez instalacku win10.
Po vypnuti secure bootu, ktory som musel potvrdzovat v biose kodom, ktory mi bios vypisal na obrazovku co kvitujem, pretoze takto virus nemoze zmenit secure boot svojvolne ma cakalo nemile prekvapenie...po boote z usb sa disk zrazu tvaril, ze je sfirovany bitlockerom a samozrejme zakaznicka o nicom nevedela, takze desifrovaci kluc bol v nedohladne a ja som nemal pristup na disk.
Ako dovod uvadzal, ze som zmenil secure boot, a preto vyzaduje pre pristup k disku kluc od bitlockera.
Nastastie sa mi podarilo opravit bootovanie bez pouzitie usb a dostal som sa do os, kde som desifroval disk, vypol bitlocker (cez botlocker manazera).
Zakaznicka bezny uzivatel a kedze ju poznam, sanca, ze zapla bitlocker je limitne sa bliziaca k 0. Nb som jej kupoval a pripravoval ja, takze som urcite bitlocker nezapinal....cize je kludne mozne, ze si win10 pri akomsi upgrade zapol sifrovanie sam?!
Co sa mi zase moc verit nechce, ale nemam zatial ine logicke vysvetlenie