Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se po cca 4 sekundách vypne

Zdravím, koupil jsem počítač a nastal problém s tím, že po připojení do sítě se ihned začne zapínat (na tlačítko zapnutí na předním panelu skříně nereaguje). No a po cca 4 sekundách se to vypne. Zkoušel jsem měnit RAM paměti, grafickou kartu, zdroj, disk zkoušel jsem i jestli není špatně daný procesor a i to bylo bez úspěchu. Nevěděl by někdo co mám dělat s tímhle problémem a pomohl by mi ho vyřešit?

Předem díky

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Predajca ti ani neodpovie! Aukro dupľom. Predali ti šrot, peniaze má predávajúci a ty máš PC, ktorý môžeš vyhodiť.
A možno sa budem mýliť - len doskou to asi nebude, bude tam toho asi viacej, čo nefunguje.

Mnohí by ti napísali, že na Aukro, prípadne Bazoš sa elektronika neoplatí kupovať, pretože často sa tam nájdu "chytráci" ktorí predávajú totálne nefunkčné šroty, pričom ich popisujú ako 100% funkčné. Nemáš totiž možnosť si ich vyskúšať, preveriť a pokiaľ kúpiš, tak portál je mimo (je len sprostredkovateľ) a predávajúci vždy "záhadne" zmizne.

Do vady HW nevidím.

- V Bios nastav poradie boot z aktívneho a primárneho disku.
- Vypni S3.
- Reset Bios Jumpermom, vedľa CMOS, pri vypnutom napájaní PC alebo vyskratuj pod peckou baterkou kontakty plochým šroubovákom.

Otestuj PC z bútovacej flešky najkým odľahčeným distrom Ubuntu (linux). Prípadne z ISO vyrob na fleške nejakým AV typu Sysrescue (Eset, Dr.Web, Kaspersky).

Tieto Sysrescue AV obsahujú integrovaný dvojpanelový prehliadač Midnight Commander, nech po nabútovaní PC vidíš, čo vlastne obsahujú disky a logické oddiely za dáta.

Na multiboot flešky s viacero AV Sysrescue na jednej fleške, si stiahni Yumi (sú dva, pre MBR alebo GPT).

Ideálne bude čistá inštalácia OS z ISO OS na bútovacej fleške s vymazaním zavádzača disku. (Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS). Príkazy pre Diskpart si vygúgli.

Následne veľkým oblúkom sa rozmáchni, ako Diskobolos v otočke a zahoď HW črep do vzdialeného šrotoviska.

Důvod prodeje už teda pravděpodobně víme :beer:
Ale mohlo se to posrat i přepravou (chladič cpu vs deska a házení s tím).

Odpoj tlačítka power a reset z bedny jak už ti tu psali. zkus zapnout šroubovákem spojením těch pinů. Odpoj vše nepotřebné (SSD, půl ramek a podobně)

Vypadá to na desku. Bez jiné desky asi nemáš šanci přijít na to čím to je.