Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem druhá slot ram nenačítá pc.

Zdravím, před dvouma dny jsem si koupil sekundární ram, abych nejel na single slot, ramky které mám teďka jsou tyto - Kingston FURY 2x16(32GB) DDR4 2666MHz CL16 Beast Black Všechno jelo v pohodě do dnešního dne, dneska se pc natvrdo zasekl a nemohl jsem ho ani resetnout, ani vypnout, musel jsem ho vypnout natvrdo, po zapnutí už pc nechtěl naběhnout a na desce bliká RAM CPU, ramky jsem zkoušel samostatně do prvého slotu a obě fungují, ale jakmile je tam dám obě a je jedno, zda jsou tak jak předtím, nebo opačně, tak pc nikdy nenaběhne. Zbytek komponentů -
CPU : Intel Core i5 8600k Six-Core Processor 3.60 GHz (4,1 GHz Overclocked)
GPU : AMD Radeon RX 590 NITRO+ Series 8GB
MOTHERBOARD : B360M pro-vd
HDD : WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TB
SDD : Kingston Now A400, 2,5" - 480GB
POWERSUPPLY : Corsair RMx Series RM750x

paměťový řadič je v procesoru. takže je možné, že procesor prodáš a kupující po tobě bude chtít peníze zpátky, žes ho podvedl.
takže nemá cenu do krámu investovat ani korunu. 16gb ram mu nejspíš stačí, intel je patlal a dual channel u něj nedělá zásadní nárůst výkonu.
cmos reset jsi na rozjetí zkusil?

No, právě že mi ten dual slot celkem na výkonu přidal, co se týče fps tak to bylo kolo 30-40, krásný rozdíl byl v BF2042, cmos jsem resetnout zkusil, ale bohužel, ono, zkoušel jsem i do toho dual slotu dát jinou ramku, přesněji hyperx fury ddr4 8gb a ani s tou ten pc nenaběhne, jakmile tam je dual slot, tak to nenaběhne, takže si říkám, nebo respektivě, jak jsem to psal nahoře v tom článků s deskou, zda by to nemohlo být tím, zda není ten sekunární slot zníčený.

B360M pro-vd má pouze dva sloty na ramky, né čtyři, takže normálně první ramku do prvního (testoval jsem v tom slotu obě samostatně a obě samostatně fungují, ale jakmile je dám do slotů obě (dual slot) tak pc nenaběhne, ale jak říkám, ty ramky tam od čtvrtka do soboty byli a fungovali naprosto v pohodě, až včera nastal prostě tvrdej crash pc a dual slot už nechce naběhnout. Ramky jsem nijak nepřetaktovával, nic jsme s nimi nedělal, jsou nastavené v základu. A jsou obě stejné.

no, CMOS reset jsem zkusil, nepomohlo, ale teďka jsem zkusil ještě ručně dát ramky z 2666 na 2400 a kupodivu mi dual slot naběhl do windowsů, ale bohužel po 10min pc natvrdo zamrzne a jede normálně až když se vyndá dual slot.. takže opravdu netuším.