Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - rozevírací seznam s dotažením dat z jiného listu

Dobrý den,

snažím se vytvořit rozevírací seznam, podle kterého by se potom vyplnili řádky pod ním, podle vzoru ze zdroje dat na druhém listu.
Bohužel se mi to nedaří, nevím jak excelu říct, aby podle vybraného vstupu z rozevíracího seznamu doplnil formátování a text buněk do řádků níže.

Prosím nevěděl byste někdo jak na to?

Pro představu přikládám příklad

Nevím, jestli jsem správně pochopil o co ti jde, ale pokud jen o barevné vzory z toho druhého listu (píšeš sice, že chceš přenášet i text, ale žádný tam nemáš...), dá se to vyřešit třeba nepřímým odkazem a podmíněným formátováním (nějaký text tam ale být musí, použil jsem zástupná písmenka pro barvy). Přenášet formáty neumím...
Viz ukázka...