Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha sdílení složek v síti

Zdravím
Po reinstalaci OS na W10Pro mám problém se sdílením složek, resp. celých PC.
V Průzkumníku ve složce "Síť" ty počítače nejsou vidět.

Když zadám do adresního řádku Průzkumníka "\\IP adresa", tak se do toho PC dostanu a můžu bez problémů procházet sdílené složky.
Všechny PC jsou ve stejné pracovní skupině.
Zjišťování a sdílení souborů je zapnuté.
Síť je nastavena jako privátní.
Co dělám blbě?

Děkuji všem za odpovědi.
Jedná se o malou síť, která je doma a v práci zároveň. Obsahuje 5 PC s Windows 10, 2 síťové tiskárny a jeden samodoNAS postavený na distru OpenMediaVault, který se propaguje jako master browser (WINS). I přesto to nefungovalo.

Nakonec stačilo v Nastavení -> Sít a internet -> Resetování sítě (úplně dole).
Někdy je to úplná kravina, ale přijít na to zabere někdy dost času.

wins uz pod win10 nepotrebujes, prestoze trvas na pripojovani pres nazvy pc, mel by na to stacit router.
ale taky doporucuju spis pouzivat pevne ip adresy, je to spolehlivejsi.
bruntalni variantou je tech 5 ip adres nacpat do hosts.

predpokladam, ze to resetovani site je na tom masterovi browserovi. ze to pomuze docasne (na rok).

jinak konecne nekdo, kdo ma normalni sitove tiskarny a ne usb plecky :beer: