Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android - Proč nefungují příchozí hovory?

Dobrý den,

Nefungují mně příchozí hovory respektive člověku to hlásí nedostupné a mně se nezobrazí nic ani nepřijde sms o zmeškaném hovoru.

Paradoxem je, že odchozí hovory/sms normálně fungují. A co je ještě větší záhadou, příchozí sms taky fungují, proto jsem na to přišel až teď.

Přes noc si vždy zapínám režim letadlo, takže je možné, že to nefunguje už od rána.

Zapnutí/vypnutí režimu letadlo nepomohlo a restartování taky nemělo efekt. Už se (nejen) mně stalo, že smartphone přestal detekovat sim cardu, ale to by nefungovalo nic a Android nehlásí žádný problém.

Nevíte, prosím Vás, jak to opravit?

Děkuji

PS. V nouzovém režimu to taky nefunguje.

Co je to za mobil?
To je divné. Není tam nějak zblbnuté blokování příchozích hovorů?
Například aplikace, která je nastavena pro volání, má v pořádku práva k hovorům?

Něco podobného jsem zažil na HTC HD2 s T-Mobilem, ale custom ROMkou.
Byl dorýpaný systém. :-)

Co je to za mobil?

Samsung Galaxy A10 (Android 11 - One UI 3.1)

To je divné. Není tam nějak zblbnuté blokování příchozích hovorů?

Můžu si zablokovat konkrétní čísla nebo automaticky blokovat neznámá čísla. Ale blokovat všechny přijaté hovory musím povolit a to si nemůžu jen tak omylem udělat (jak na tlačítkovém mobilu)

Například aplikace, která je nastavena pro volání, má v pořádku práva k hovorům?

S aplikací pro volání jsem nic nedělal. A teď jsem zkoušel zapnout i safe mode a nic, takže to nezpůsobuje ani žádná nainstalovaná aplikace.

Byl dorýpaný systém.

To je bohužel možné. Mobil jsem naposledy resetoval cca před rokem. Nicméně, tohle bych bral jako nouzové řešení.

PS. Teď jsem provedl scan systémovým antivirem a nenašel nic.

Může to být služba "telefon", která by měla udržovat připojení k mobilní síti.
Tím, že někoho vytočíš nebo pošleš SMS se telefon automaticky do sítě zpět aktivně připojí.

To vysvětluje, proč akce ze tvé strany fungují, ale ne příchozí.

Dělá to příliš agresivní uspávání aplikace telefonu, kterou by to uspávat nemělo.

Toto, co píši sice vysvětluje částečně, proč se tak děje, ale nijak nepomáhá s tím, jak tomu zabránit.

Co můžeš zkusit je cíleně najít mezi systémovými aplikacemi "telefon" a zakázat mu uspávání.
Já to mám sice takto a nikdy mi to nezlobí:
[94029-telefon-jpg]

Je ale potřeba vypnout optimalizaci telefonu u tebe a zakázat optimalizaci baterie pro tuto aplikaci.

No a jestli ani toto nepovede k nápravě, tak můžeš zkoušet nesystémově to, co radí většina radílků.
Tzn. různý tovární reset, nastavení mazání mezipaměti a podobné výstřely do tmy, které mohou, ale také nemusí pomoci.

Proste spatny kontakt mezi simkou a telefonem.

S tím jsem se už setkal několikrát (i na tlačítkovém mobilu). A když ji mobil nedetekuje, tak nefunguje absolutně nic společného se sim. Očividně byl problém v Androidu. Jediné, co mě napadlo, je, že jsem to při výměně vypnul, zatímco předtím pouze restartoval, ale nevím, jestli to s tím může souviset.