Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 27" Dell Gaming S2721DGFA - nemám obraz

Dobrý den,

mám takový problém. Dnes mi došel monitor, a prostě na něm nemám obraz, zapnu ho, ale obrazovka je černá. Nereagují ani tlačítka nastavení na monitoru. Když jsem to spustil poprvé, tak mi to jen napsalo, no DP signal, a poté už nereagoval. Nemá někdo nějakou radu?

Děkuji.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)
Změna předmětu, původně: 27" Dell Gaming S2721DGFA (host)

S jiným monitorem to funguje? Snad jsi to nezapnul ihned po přivezení. Je třeba veškerou elektroniku kupovanou v zimě, hlavně přes nějakou dopravu (PPL, DPD atp.) pár hodin "aklimatizovat", pokud venku mrzne. Hrozí tam kondenzace a potom může nastat průšvih.

Psal jsem to tu nekolikrat. To co Dell predvadi posledni dva roky, to je zrudnost nejhrubsiho zrna. Jiste, muze mit vadny kabel, ale tak at zkusi jiny a kdyz nic a predtim mu to na jinem monitoru fungovalo, at to okamzite vrati, proste jen dalsi zmetek od Dellu v poradi. :-/

Mel jsem tich Dellu v posledni dobe v rukou vic a treba nefungujici zapinaci tlacitko bezna vec. Displej s casti vadnych podsvetlovacich diod zase prosel vystupni kontrolou snad jen proto, ze byli zamestnanci na home office. Mohl bych pokracovat.
(Sam jsem mel Dell v hledacku, mam totiz na chalupe stary Fujitsu a je na konci zivotnosti, ale ted uz vim, ze Dell nevezmu.)

Z manuálu:

Řešení problémů | 57
Řešení problémů VAROVÁNÍ: Před provedením postupů uvedených v této části si přečtěte
bezpečnostní pokyny.
Automatický test
Monitor je vybaven funkcí samostatné kontroly, pomocí které lze ověřit správnou
funkčnost monitoru. Pokud je monitor řádně připojen k počítači, ale na monitoru se nic
nezobrazuje, spusťte samostatnou kontrolu monitoru provedením následujících kroků:
1. Vypněte počítač i monitor.
2. Odpojte video-kabel ze zadní strany počítače. Aby byl zajištěn správný průběh
samostatné kontroly, odpojte od počítače všechny digitální a analogové kabely.
3. Zapněte monitor.
Pokud monitor nedetekuje obrazový signál a funguje správně, na obrazovce by se
mělo zobrazit okno (na černém pozadí). V režimu samostatné kontroly svítí indikátor
napájení bíle. V závislosti na vybraném vstupu se také po obrazovce může posouvat
jedno z následujících dialogových oken.

Chybí obraz
/ indikátor
napájení nesvítí
Chybí obraz • Ujistěte se, že je řádně zapojen video kabel
spojující monitor a počítač.
• Pomocí jiného elektrického zařízení zkontrolujte,
zda funguje elektrická zásuvka.
• Stiskněte zcela tlačítko napájení.
• Zkontrolujte, zda je v nabídce Vstupní zdroj
vybrán správný zdroj.

Zkoušels?