Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okmažité zaseknutí notebooku po instalaci ovladačů grafické karty

Zdravím,
rád bych poprosil o radu ohledně mého notebooku.
Notebook donedávna fungoval bez problému avšak po reinstalaci windowsu 10 a pokusu o nainstalování ovladačů graf. karty pc vždy okamžitě zamrzne. Nejde absolutně nic, než tvrdý restart a následné obnovení systému. Ovladač jsem zkoušel nainstalovat jak ze stránek výrobce, tak pomocí iobit driver booster PRO (po skenu hlásí, že aktuální ovladač g.k. je chybný).
Pokud ovladač nenainstaluju, notebook běží ale cca 1x za hodinu se samovolně restartuje. Občas při připojení jakéhokoliv usb (flash disku, modem od myši) se též ihned restartuje.

Napadá někoho, kde by mohl být problém nebo je zkrátka grafická karta k.o.?

Předem děkuji za veškeré rady.

Fujitsu Lifebook NH532
intel core i7 3630QM Ivy Bridge
RAM 8gb
gpu nVidia Geforce GT640M
120gb SSD + 750gb HDD
displej 17,3´ antireflexní full HD

Baterie je špatná - notebook musí být neustále napájen (nevím zda to s tím může souviset).

špatné pořadí ínstalace ovladačů, kterému fujitsu svým vlastním balíkováním ovladačů moc nepomáhá.
https://support.ts.fujitsu.com/IndexQuickSearchResult.asp -> vyhledat Lifebook NH532
1) normální je instalovat nejdřív chipset driver a restart
tupé fujitsu nabízí pouze "display driver" a popis řeší hloupými vyskakovacími okny, které normální prohlížeče blokují ... edit: takže jsem si ani nepřečet, pro jaké os jsou určené.

2) ostatní ovladače: "FUJ02E3 Device Driver", "Realtek PCIe GBE/FE Family Controller LAN Driver", správný "Wireless Driver"
nevidím zvukovku: o příčetnosti supportu fujitsu začínám pochybovat.

protože tam máš 2 grafiky, před instalací té 3d bych zase udělal restart

3) no a ty rovnou instaluješ až poslední ovladač pro nvidia 640m, bez podpory základní desky. to nebyl dobrý nápad.
https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/145874/en-us

4) fujitsu: v sekci "applications" vidím "Lifebook Application Panel", to se může týkat funkčních kláves.
touchpad: že by "Pointing Device Utility" v apps?
"Wireless Radio Switch Driver" by se měl týkat automatického přepínání wifi / lan.

jak vidíš, ani tupý instalační nástroj od iobit pro shánění ovladačů je neumí nainstalovat ve správném pořadí. to sis moc nepomoh.
ovšem tak historický ntb bude už ve špatném stavu co se týká ucpaného chlazení. doma bych takový krám nechtěl.