Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk k nahravani na televizi

Zdravim,

pred par lety jsem zakoupil disk Verbatim 'n' Go 1TB k pripojeni k smart TV, abych mohl nahravat porady. Bohuzel jsem zjistil ze se disk po chvili po zacatku nahravani vypne a tedy se nikdy nenahraje vic nez cca 30 minut. Myslel jsem, ze je to televizi, ale po par letech jsem si poridil novou (taky LG, ale OLED) a deje se porad to same.
Tedy se chci zeptat, jaky disk byste doporucili.

Diky, OG

Osobně jsem to s LG vzdal, chová se to nestandardně jak k USB, tak k HDD a přitom by to mělo nahrávat normálně. Stačí se podívat na různé diskuse k tomuto tématu a byly i tady na Poradně. Rada to není, ale nestojí to za to se s tím nervovat. Zaplatil jsem zpětné přehrávání na kabelovce.

Podívej se do návodu, jestli televize podporuje tak velký disk. Udivuje mne, že si asi vybrala menší oddíl. Disk se vypne, přestane točit a zhasne kontrolka (pokud tam nějaká je). Měl bych dotaz, to je disk USB udělaný od přirody, nebo normální SATA připojený přes nějaký USB adaptér? Když jsi to formátoval v televizi, tak si to asi udělalo svůj filesystém, patrně EXT3. Udivuje mne, že televize udělala dva oddíly, to nebývá obvyklé. Nemůžeš zkusit nějaký menší disk nebo 16GB flesku?

Osobně používám pro tyto účely HDD max. 500 giga, tam nikdy problém nebyl.
A co se týče toho vypínání - píšou, že:
There are 3 'Sleep Setting' options. Set the suspend mode to come in after 10 minutes of use, or by increments of 10 minutes up to 120 minutes.
Nejde to uspávání náhodou vypnout nějakým přiloženým SW na PC..?

Mě tohle dělaly některé flešky, když jsem na dovolené vyzkoušel, co si o nich pomyslí tamní settopbox. Jinak na nahrávání televize mám doma jiné, podle mě lepší (ale taky dražší a složitější), řešení. A nikdy jsem jinak takové problémy neměl.
Ještě mě napadá, těch 30 minut, nemůže to být nějaké omezení systému souborů. Co jsem měl kdysi stb, ten dělil soubory po cca 20 minutách (cca 1 giga).
Zrovna LG jsou takové podivné televize, v době kdy PVR bylo zcela běžné a přehrávání videa z disku samozřejmé (nemluvím teď o škále formátů), oni měli akorát přehrávání hudby.
Asi nezbývá, než to zkoušet. Prostě koupit disk a pokud to s ním nepůjde, tak ho použít třeba na fotky. Já takto třeba zjistil, že u videorekordéru je ten strop 3TB opravdu daný napevno.

Zkusil bych předně nějaký disk s externím napájením, bývá to spolehlivější a pokud to ničemu nepřekáží, tuto variantu preferuju spíš než napájení z USB. Může to prostě být tím, že televize ten disk dlouho neutáhne. A s tím souvisí jiná otázka: Dělají to také flešky? (Už v době toho starého stb byly flešky 16 giga a dalo se na ně nahrát pár hodin, dneska snad ani menší neexistují.)