Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krimpovani dratu UTP Cat6 s Cat5e konektorem

Zdravim,
mam dotaz tykajici se krimpovani. Mam drat UTP Cat6 a Cat6 konektory s vlozkou. A vlozka je problem. Strasne blbe se mi s ni pracuje. Zkusil jsem tedy drat nakrimpovat s Cat5e konektory a je to o nicem jinem. Navic vse funguje. Tak by me zajimalo jak moc velka prasarna to je.
Diky za nazory.
KuckyNET

Ak "narveš" kabel CAT6 (AWG23) do konektora Cat5e (AWG24), potom nemusíš nič riešiť. Kábel Cat6 je malinko hrubší, preto píšem o možnom
probléme ho do konektora dostať...

Asi by som sa zamyslel nad použitím kábla CAT6...Pokiaľ to nie je kábel CAT6A (zatiaľ nevidím dôvod ho používať -10 Gbit zariadenia nie sú pre bežného užívateľa dostupné... ), potom použitie kábla
CAT6 (bez"A") nemá zmysel a nič Ti neprinesie.