Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 nebo i7

Ahoj, prosil bych o radu. Chci upgradovat synovi PC z intel i5 6500 na nějaký cpu 10. nebo 11. generace + desku, chladič. PC je převážně na hry, youtube + dva HD monitory, zdroj Seasonic S12II-520 - 520W. Možná i7 10700F? nebo i5 11400F / 11600? + pozdější upgrade na GK RTX 3xxx. Výhody nevýhody i5 vs i7. Rozpočet cca 10000,- i s deskou a chladičem. Děkuji.

Pokud to ma byt na hry, tak pomalu uz plati ze vic jader - vic Adidas. Aktualni konzole uz maji 8 core / 16 threads, a kvantum her vznika primarne pro ne, ovlivnuje to vyvoj. Jeste pred par roky bych rekl ze na hry bohate staci az nekam nejaka tehdejsi i7 se 4 core/8 threads, ale jsme uz zas o kus dal... ;)

To je právě zavádějící a hodně lidí se v tom plete.
Toto začalo psát pár lidí na netu a ostatní se toho chytli nebo se v tom snažili najít jakousi logiku a tak vznikl tento fám a když to píše na interně tolik lidí tak to musí být přece pravda že jo (víš jak to je)
Hry na konsole 8 Core nepoužívají jen 6 Core + 2 Core jsou rezervované na chod OS.
(ty hry jsou spuštěny v tom consolovém OS ve virtuálním prostředí které má připřazené 6x Core, jen velikost memory je tuším flexibilní).

Ps: Co se týče výběru CPU jestli má tazatel na CPU s více Core nemá nějak význam volit to, který má počet nižší.

IMHO "nestaci", vzdyt si to v turbu veme klidne 200+W. Jako, nejak to pojede, ale urcite to neni optimalni. Ale je to vec nazoru, mam radeji kdyz je chlazeni spis o neco predimenzovane - s dostatecnu rezervou. Coz ta Fera - ee... To je slusny chladic tam na nejakeho Ryzena, ne na Intel primotop.