Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 nebo i7

Ahoj, prosil bych o radu. Chci upgradovat synovi PC z intel i5 6500 na nějaký cpu 10. nebo 11. generace + desku, chladič. PC je převážně na hry, youtube + dva HD monitory, zdroj Seasonic S12II-520 - 520W. Možná i7 10700F? nebo i5 11400F / 11600? + pozdější upgrade na GK RTX 3xxx. Výhody nevýhody i5 vs i7. Rozpočet cca 10000,- i s deskou a chladičem. Děkuji.

IMHO "nestaci", vzdyt si to v turbu veme klidne 200+W. Jako, nejak to pojede, ale urcite to neni optimalni. Ale je to vec nazoru, mam radeji kdyz je chlazeni spis o neco predimenzovane - s dostatecnu rezervou. Coz ta Fera - ee... To je slusny chladic tam na nejakeho Ryzena, ne na Intel primotop.