Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu, platí i pro baterie?

Dobrý den,

prosím vás, potřebuji se zeptat: Víte někdo, jestli když u nákupu zboží z eshopů má zákazník právo na vrácení zboží zpět prodejci do 14 dnů bez udání důvodu a vrácení peněz za zboží (platí toto právo ještě, nezměnilo se nic?), vztahuje se toto právo i na baterie do různé elektroniky jako do mobilů, notebooků, ...apod.?

Ptám se proto, že co tak vím, pro baterie obvykle platí od běžného zboží rozdílné záruční podmínky a záruční doby (např. záruka jen 0.5 roku na baterii oproti záruce 2 roky na celý výrobek, jestli se nepletu?), tak mi to do celé věci dost vnáší zmatek, jestli nejsou rozdíly i tady?

Děkuji.

Platí to i pro baterie. A nikde v zákoně není výjimka, že by pro baterie byla pouze půlroční zároku. Mají tedy standardně 2 roky. Záruka se ale nikdy nevztahuje na běžné opotřebení, což je u baterie třeba (přiměřený) pokles kapacity.

Ja to neberu jako pujcovnu, ale mam mobily, kde jsou nejpravdepodobneji vadne jejich baterie. Pro jejich zjisteni skutecne zavady, vyzkouseni funkcnosti a jejich opravu chci do kazdeho koupit novou baterii a u kazdeho se nabizeji 2 scenare, kdy mobil s novou baterii:
a) bude fungovat = zavada ve stare baterii = novou baterii si necham a mobil budu pouzivat
NEBO
b) nebude fungovat = zavada v mobilu = na co mi bude fungl nova nepouzivana baterie kterou ale nebudu mit s zadnym zarizenim pouzivat? (pri jen vyzkouseni na jen chvilku je pravdepodobnost zkratu a poskozeni nebo zniceni nove baterie nejak hypoteticky velmi poskozenym mobilem snad velmi mala).

V nabijeckach problemy nejsou, ty jsem meril voltmetrem a jsou OK.