Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Strukturovana kabelaz a wifi

Ahoj,
stavime RD a nyni planuju nakup sitariny. Mam v planu do kazde mistnosti tahat kabel. Celkove mne to vychazi na cca 22 kabelu. Ovsem nyni resim aktivni prvky.

Wifi bych rad poresil 2x Deco M4 nebo M5 ktere jiz mam zakoupene delsi dobu a vyuzivam. (Ale zda je neco lepsiho, tak se nebranim zmene )

Ale co router? Switch? Privod internetu zatim bude skrze wifi nebo 5G (dle toho co tam bude dostupne v dobe dostavby).

Ja jsem programator a jedo hodne homeoffice. Kluk stale pari hry nebo cumi na stream a holka podobne. Co se tyce HBO go, tak to resi kabel :)

Dale planuji 4x ip kamera a pak pripojit i zabezpecovacku

Zatim jsem premyslel nad nejakym mikrotikem, ale jaky?

Diky moc za rady.

Tak až nyní jsem se k tomu reálně dostal a výsledek je následující

1x Legrand EvoLine nástěnný datový rozvaděč 12U, 600x600mm, 65kg, skleněné dveře - upevním přímo pod strop a vybuduju odsávání na půdu
1x Solarix 19" Patch panel, černý
2x UBNT UniFi AC Lite - AP 2.4GHz (300Mbps) + 5GHz (867Mbps), 1x Gbit RJ45, vnitřní, PoE 24V/ 802.3af AltA
1x UBNT UniFi Security Gateway - Router, 3x Gbit LAN, Dual-Core 500MHz, RAM 512MB, DPI, IPS/IDS
1x UBNT UniFi Switch 24
1x Solarix napajeci panel ACAR, S8 FA 3m, 8 pozic BK včetně držáků do 19" lišt 1U, ACAR-S8-FA

Celé to budu tahat WIREX Instalační kabel CAT5E U/UTP LSOH / DCA 305m box fialový

Unify controller pak následně asi rozjedu na Raspberry PI a nebo na nasu, zda mi podporuje docker.

V racku by mělo být dost místa na Synology DS218, něco k televizi a taky všechny tyhle srandy. Možná by šlo vzít i menší, ale byla by škoda to riskovat a pak se tam vůbec nevejít.