Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkrat?

Zdravím. Vím že budu vypadat jak debil ale to mi nevadí. :-) Na férovku jsem se nasral při hraní a je*nul jsem mikrofonem o zem který jsem měl připojený do USB portu na přední části PC. Hned jak jsem ho je*nul o zem z něj vylítli jiskry a vypadli nám pojistky, po nahození pojistek počítač už nelze zapnout vůbec nereaguje a žádné kontrolky nesvítí, odešla i přepěťová ochrana do které byl zapojen zdroj, znamená to, že musel zkrat procestovat celým počítačem ze předu až ke zdroji a tím rozbil všechny komponenty? Celkem rád bych věděl jestli je tu nějaká šance na záchranu. Komponenty otestovat v jiném počítači nelze protože nemám jiný počítač k dispozici.

Ještě mě napadlo jestli nemohlo vyhořet zapínání počítače? Protože USB port do kterého jsem měl zapojen mikrofon je hned vedle čudlíku na zapínaní počítače. Nemám to ale jak ověřit. To ale zase nevysvětluje proč najednou odešla i přepěťovka do které byl zapojen počítač (zdroj)

k hlasování "Souhlasím (+0) Nesouhlasím (-0)" mi tu ještě chybí "imbecil".
nikdo na světě nechce ztrácet čas s něčím tak tupým.

edit: nečetl jsem ty sračky, tak jen náhodný komentář co jsem si všim:

Hlavní jistič spadl.

příčinou může být příliš vzrušující zdroj, který bere velký nárazový proud. řešením je např. výměna jističe za c řadu.

Pokud to bylo jako vypovídáš (pochybuji, že by to všechno vyrazilo, ale možné je všechno), tak si běž koupit nový PC. Takový dacan, co vypálil zdroj nemohla přežít deska, videokarta, případně ani nepřežily disky. Jediné co bude v pořádku, bude prázdná karosérie. Nemáš blbnout, vztek se nevyplácí a ničí člověka. Doufám, že příště, u nového PC si dáš pozor a sklidníš hormony.

Ten pribeh je opravdu k neuvereni, mikrofon, ze ktereho litaly jiskry?

Vazne? Ikdybys trisknul mikrofonem o zem tak, ze bys ho rozmetal na kousicky, rozhodne z nej nemuzou letat jiskry. Vcelku teda jsi udelal spravne, ze jsi toho smejda znicil, akorat to vypada, ze ti ten smejd pritom znicil pocitac. Take se priklanim k nazoru, ze pokud je pribeh pravdivy, ma na desce odpalene USB, coz znamena minimalne vymenu desky, mozna zdroje a mozna i dalsich komponent.

První bych zkusil jiný zdroj. Pokud je ten starý vadný hrozí že zlikviduje to co ještě není.

Pokud si myslíš že je to tlačítkem zapínání přepojili bych na desce tlačítka power a reset.

Poznámka pro ostatní - některé levné desky nemají proudovou pojistku na USB a to je tak defakto připojené přímo k PC zdroji. Takže stát se to při zkratu na USB mohlo.

Možná lepší než upgrade na hliník v sedmdesátých nebo osmdesátých letech. Před 100 lety se používala poctivá měď i když slabšího průřezu (nebyly tak výkonné spotřebiče), ale s tím počítají jističe a asi ani izolace nebude úplně splňovat dnešní normy, ale jinak bych to tak zle neviděl. Předpokládám, že i přechod ze 110 na 220 proběhnul jen přešroubováním žárovek a přepnutím napětí na rádiu a tak (tak to alespoň popisovali pamětníci). Mimochodem ten jejich barák stále stojí a nejen elektrika je tam původní, celý vypadá tak krásně zchátrale.
Pokud to nejsou jen pohádky, je nutné se podívat, co teda je konkrétně cítit, případně očistit desku od spálených částí a pak zkusit zapnout s jiným zdrojem a pokud možno bez dalších součastí (jen samotnou desku, případně ještě grafárnu, ale rozhodně ne HDD).
Mikrofon v USB mohl těžko něco takového způsobit (a těžko mohl jiskřit 5V prostě jiskru jen tak neudělá), ale mohlo se klidně tou ránou uvolnit něco jiného (a ty jiskry mohly také být odjinud). Je potřeba postupovat systematicky a opatrně, aby se nezničilo nic dalšího. Podle mě prostě není možné, aby cokoliv, co se stane v počítači mohlo vyhodit pojistky (síťová strana je tam dobře oddělená a výstupy zdroje bývají chráněné).

Ty tu furt jenom debatuješ, co si myslíš a jakou kdo tipuje závadu, ale sám jsi zatím asi nic nezkusil. Mohl jsi podle rad třeba zkusit nastartovat zkratem místo zapínacího tlačítka nebo vyzkoušet svůj zdroj podle návodu z mého odkazu, který jsi myslím ani nečetl. Jiný USB co nesmrdí by mohl fungovat, ale nemusí. Jenže napřed musíš vyřešit napájení.
On ti to nikdo z nás domů nepřijede opravit, takže buď do servisu nebo sehnat znalého kamaráda. Tak hodně štěstí.

S jiným zdrojem bych ale zapojil jen nejnutnější minimum (desku a případně grafárnu, pokud je externí). Jestli něco vyrazí pojistky, navíc s jiskrovými nebo kouřovými efekty (pochybuju, že jiskry šly z mikrofonu, to si to jen mozek spojil, což není nijak neobvyklé), bývají následky dobře viditelné. Takže bych začal optickou kontrolou. To místo, odkud šly jiskry musí být opálené, možná i očouzené, musí to být poznat. Pak teprve bych začal laborovat se znovuzapojováním.