Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod z rmvb do avi

Dobrý den, prosím Vás, nevěděl by někdo o nějakém free převaděči rmvb souborů do avi(DivX)
Vše co jsem našel na netu, jsou pouze placené verze, které si lze zdarma jen vyzkoušet a to tak, že vám převedou pouze určité procento, nejvíce se mi povedlo 50%.
Kupovat se mi to nechce, protože to potřebuji pouze na jednorázový převod.
Jednou a dost.
Mrzí mě, že výrobci neumožnují na zkoušku plný převod.
Teda alespoň jsem žádný takový program nenašel, natož free.
Nemohl by jste mi někdo prosím poradit?
Děkuji. Karel

No to je spíše pro pokročilé uživatele, ovládání pomocí skriptů mi fakt nic neříká. V počítači to mám (je možné, že to používá nějaká aplikace - jinak bych to tam asi neměl) ale protože Avisynth nemá žádné grafické rozhraní, tak ho jinak nevyužívám.
Jinak děkuji za radu.

Pro běžného uživatele by něco nebylo?

Ten media coder:
stáhneš spustíš nastavíš češtinu.
otevřeš v něm to rmvb
záložka audio - mp3
záložka video - formát:XVID, kontejner:AVI, mode: bitrate-based a jezdecem pod ním si nastav hodnotu cca jako má původní video (to zjistíš ve vlastnostech vpravo nahoře)
menu překóduj/spusť překódování
----------------------------

Ten avisynth se kočíruje zhruba takhle:
nainstaluješ přehrávací filtr (jak se říká "kodek") na rmvb, tak aby to přehrál i win media player
nainstaluješ avisynth
spustíš virtualdubMODvideo/otevřít a dole zaškrtneš použít vzor avisynth (directshow source)-tím dostaneš rmvb do virtualdubu ačkoliv ho neumí otevřít - pak převedeš standardně.
-----------------------------

Zkus ten MediaCoder - je to pohodlná jistotka.