Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na spolupráci přes net_ne pouze sdílení obrazovky

Sw typ TeamViewer nebo Anydesk umožňují vzdálené ovládaní jiného počítače. Jde přes ně i online spolupráce v reálném čase, způsobem vzájemného ovládaní obou obrazovek? Tak, aby se to projevilo najednou na obou stranách, když potřebuji pracovat 2lidi na jednom souboru? Možná to dělám blbě, ale tyto dva programy jsem k tomu nedonutil. O Skype a jiných messengerech ani nemluvím, zde jde pouze „sdílet obrazovku“ bez zasahovaní. V dávných dobách Skype také neumožňoval komunikaci mluvit/poslouchat najednou ale pouze jedním směrem. Umí to, co potřebuji, nějaký jiný systém? Co takový Zoom? Doufám, že to vysvětluji srozumitelně.
Díky za radu
Petr

Ne, nevysvětluješ. 2 lidi na jednom souboru - použij sdílení. Nebo se můžeš přes TV či AnyDesk přetahovat s partnerem o kurzor na sdílené obrazovce. Pak jsou snad nějaké programy přímo na práci víc lidí "dohromady".

když 2 lidi nebo brtníci potřebují pracovat na jednom souboru, to je něco jiného a (ms) office to dávno umí.
sdílený soubor se tak musí nejdřív nastavit, přestane sice podporovat některé úpravy, ale ukládá a skoro průběžně zobrazuje změny všech uživatelů.
typické použití je sdílená tabulka v excelu.

naopak vzájemné ovládání obou desktopů si neumím představit.

Ak sa jedná o súbory z dielne MS, potom Office 2021 má novinku:

Spolutvorba dokumentov

Pomocou spolutvorby v reálnom čase môžete spolupracovať s ostatnými na tom istom dokumente v rovnakom čase. Nie je potrebné odosielať poznámky ani e-maily navyše, pretože všetci dostanú oznámenie pri aktualizácii súboru.

ako to funguje, nemám ani páru...

To bylo už ve starším office a byl to dobrý nápad. Pamatuju si, že když jsem dělal směny a rozepsal, kdo a kdy půjde makat na akci (a to jsem jim dal takovou volnost, že si mohli napsat datum a čas, kdy můžou makat a kdy určitě ne. K tomu počet zaměstnanců, kteří budou potřeba). Svatby, pohřby a různé oslavy. Stačilo, aby měli odpracované hodiny za měsíc, které mají mít. Začalo to výmluvama, že náhodou mají v době akce někteří zaměstnanci rodinnou oslavu atd. a že zrovna nemůžou. Ohromě mě rozpis směn bavil, několikahodinové peklo aby byli všichni spokojeni. Pak jsem jich polovinu vyrazil a zaměstnal jiné. Zodpovědné a pracovité a přidal jim na výplatě jako bonusy celkem dost. Za dvě akce měli klidně 3500,- navíc a všichni jsme byli spokojení, hlavně hosté :-) Jak se říká "každý je svým strůjcem štěstí".