Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Emacs 27.1 v Linuxu Mint

Dobrý den,

chtěl bych si na Linux Mint nainstalovat DOOM Emacs, ale ten potřebuje verzi Emacs 27.1, nebo novější. Jak ji nainstaluju?

Instalace software není programování.
Změna kategorie, původně: Programování (host)

Po příkazu

sudo apt install emacs27

mi to vyhodí:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
emacs27 is already the newest version (27.1~1.git86d8d76aa3-kk2+20.04).
You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
The following packages have unmet dependencies:
 emacs27 : Depends: emacs27-common but it is not going to be installed
E: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).

Zkusil jsem

apt --fix-broken install

ale vyhodilo mi to chybu, kterou nevím, jak vyřešit:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Correcting dependencies... Done
The following packages were automatically installed and are no longer required:
  linux-headers-5.4.0-89 linux-headers-5.4.0-89-generic linux-image-5.4.0-89-generic linux-modules-5.4.0-89-generic
  linux-modules-extra-5.4.0-89-generic
Use 'sudo apt autoremove' to remove them.
The following additional packages will be installed:
  emacs27-common
The following NEW packages will be installed:
  emacs27-common
0 upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded.
1 not fully installed or removed.
Need to get 0 B/18,2 MB of archives.
After this operation, 74,0 MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue? [Y/n] Y
(Reading database ... 704426 files and directories currently installed.)
Preparing to unpack .../emacs27-common_27.1~1.git86d8d76aa3-kk2+20.04_all.deb ...
Unpacking emacs27-common (27.1~1.git86d8d76aa3-kk2+20.04) ...
dpkg: error processing archive /var/cache/apt/archives/emacs27-common_27.1~1.git86d8d76aa3-kk2+20.04_all.deb (--unpack)
:
 trying to overwrite '/usr/include/emacs-module.h', which is also in package emacs-common 1:26.3+1-1ubuntu2
dpkg-deb: error: paste subprocess was killed by signal (Broken pipe)
Errors were encountered while processing:
 /var/cache/apt/archives/emacs27-common_27.1~1.git86d8d76aa3-kk2+20.04_all.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Asi to fungovalo, když otevřu Emacs tak to hlásí viz obrázek.

Ale když dám

~/.emacs.d/bin/doom install
Detected Emacs 26.3 (at emacs).

Doom only supports Emacs 27.1 and newer. A guide to install a newer version
of Emacs can be found at:

  https://doomemacs.org/docs/getting_started.org#on-linux
Aborting...

Zkusil jsem i vymazat zložku .emacs.d (normálně v prohlížeči souborů) a znova zadat

git clone https://github.com/hlissner/doom-emacs ~/.emacs.d

, ale taky nezabralo.

Vyřešeno!

DOOM Emacs si myslel, že mám verzi 26.3 kvůli tomu, že jsem měl asi nainstalovaných několik verzí Emacs najednou. Když jsem jednu odinstaloval pomocí příkazů

sudo apt remove emacs
sudo apt autoremove

(, které byly uvedeny na GitHub stránce DOOM Emacs), tak šel Emacs pořád spustit. Musel jsem ho odinstalovat přímo v appletu Menu, pak se teprve kompletně odinstaloval. Potom jsem ho jen nainstaloval pomocí příkazů z této diskuse a je hotovo.

Všem, kdo mi pomohli moc děkuju!