Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konflikt mezi USB.... snížení síly wifi

Zdravím

mám stolní sestavené PC s WIN10. K připojení na router používám tento dongle. Nově jsem zakoupil USB flashdisk. Kdykoliv připojím Flashdisk, začne tok wifi klesat a po několika minutách se pc odpojí od sítě a při pokusech o připojení to hlásí, že se k síti nedá připojit. Když vyndám flashdisk wifi znovu naběhne.

Co s tím? Někde něco vypnout ve WIN?

Vlož normální odkazy, když neumíš používat zkrácené.

Každopádně používat u stolního PC nějaký USB wifi xindl není dobrý nápad. Bližší informace o konfiguraci a do jakého USB je to zapojené taky tajíš. Jak jsou nainstalované ovladače taky nevíme....

ohledně instalace....WifiUsb normálně očuchají win a nainstalujou driver sami. Stáhl jsem novější ovladač nainstaloval a nic se nezměnilo....
zkusil jsem to do portu vzádu, kde jsou USB 3 i vepředu kde jsou USB 2 i 3....v každém se to chová stejně...

...i kdyby to nebylo šťastné řešení používat pro PC wifidudlík, tak stále nechápu, tohle chování win...

kabelem to by bylo fajn, ale bylo by to náročnější protáhnout kabel k routeru...a takhle když to funguje, lítá mi to 60Mbs a víš....což mi plně stačí

https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn725n/110670/produkt?gclid=EAIaIQobChMIwqHzuNXn9AIVCZftCh1dog8iEAQYASABEgJxlfD_BwE

https://www.czc.cz/samsung-bar-plus-128gb-stribrna/293387/produkt

:-)
Pravdepobne by som s tebou pred casom suhlasil...ale pockaj si na buduce video, co vyjde asi o tyzden a uvidis aky nezmysel ti predvediem na USB a mozno uz nebudes takto striktny.
V podstate take male kuzlo na USB, co ti rozbije tvoju predstavu o pridele maximalneho odberu na USB.

Netuším, jeden konkrétní port (dokonce skupina portů) může být vadný (už mi jeden PCIe USB řadič odešel, protože odešla "vratná" pojistka napájení portů). Ale neodejde to současně na všech portech (je to několik různých řadičů). Ubezpeč se, že to WiFi a ten další USB prvek strkáš pod "různé řadiče". Neměl by být problém. Pokud ale při zapojení dalšího USB prvku k WiFi na stejném řadiči to zdechne, může to být vadným napájením v tom konkrétním řadiči (lze ověřit měřením napětí). Ty "vratné" pojistky lze vyměnit (ale jen pájením), při změření by měly mít prakticky nulový odpor (jsou označené jako R s nulovým odporem).

to co pise fleg zni logicky. to by resil pridavny pci/pcie usb radic.
https://www.suntech.cz/produkt/526296-axagon-pceu-232vl-usb-3-0-radic-2x-externi-1x-interni-port-uasp-lp-pcie/

a pouzivat v konektoru schovany usb pididongl bych chapal v kanclu se sadrokartonovymi stenami.
jestli v byte chytas signal pres 2 zdi, neco trochu pricetnejsiho:
https://www.suntech.cz/produkt/513308-adapter-zircon-wifi-usb-ralink-rt5370-802-11n-150-mbps-s-antenou/

ale bylo by to náročnější protáhnout kabel k routeru...

Záleží, čemu říkáš náročnější? Tahal jsem ethernet všude možně (i nemožně), ale ten výsledek a spolehlivost za to prostě stojí.

V nouzi stačí použít powerline adaptéry. Wifi je opravdu až ta poslední možnost.

Lepší než ten tvůj dongle by měl být tento model:
https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn822n/78987/produkt

Je na USB kabelu, takže se dá umístit na místo, kdy je lepší signál a není schovaný někde pod stolem nebo aby ho stínil case...

Tak jsem to včera vyzkoušel a ten dongl ztrácí signál i bez připojeného USBflash. Nepodařilo se mi vysledovat kdy se tak stane odhaduju 15-20min.... pomáhá tlačítko "Ostranit potíže" v "Stav sítě".... dojde k resetování adaptéru a pak wifi zase na cas naskočí...

nechápu jak může někdo pro příjem wifi v bytě se zdmi pořizovat tento ubs pidiadaptér - je prakticky utopený v konektoru a stíněný bednou, má zisk antény 0.
to je stupidní krám do kanceláře, kde je na stropě nějaké ap, nebo router za květináčem.
ale jestli nebydlíš v otevřeném kravíně, ale máš doma zdi v cestě signálu, pak jsi koupil blbost.

Tieto wifi dongle v prevedení super mikro majú neúčinnú anténu, takže fungujú len na veľmi malú vzdialenosť v blízkosti routra. Navyše sa prehrievajú a aj to môže zapríčiniť odpojenie od siete.

Prehrieva sa čip. Na povrchu dongla to nieje moc badať. Čip má vstavaný teplotný senzor podľa ktorého môže driver vykonávať nejaké akcie, napríklad znižiť vysielaný výkon aby sa neprehrieval. Niektoré drivery to naozaj robia, ale naozaj len niektoré. Toto prehrievanie aj keď nie je veľké stačí na rozladenie od prijímanej frekfencie. Preto to môže padať.
Ak to do minulého týdne fungovalo, tak by som tipoval na rušenie, alebo je slabší signál než bol minulý týden.