Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Specifikace hotspotů z mobilních telefonů

Dobrý den,

prosím nevíte specifikaci jak fungují hotspoty z mobilních telefonů? Chtěl bych si ideálně nakonfigurovat wifi adaptér v notebooku. Dohledal jsem, že není možné pracovat s porty, ale nikde se mi nepodařilo dohledat na jakém kanálu, režimu vysílají.
Nebo to funguje na nějakém jiném principu propojení zařízení? Hotspot tvořím na Samsung S21+.

Děkuji za případné odpovědi.

Šířku kanálu mohu v telefonu nastavit, mám nastaveno 2.4GHz (z mobil hotspotu připojeno jen jedno soukromé zařízení), vyčetl jsem, že by to mělo být více stable, tak snad jsem se nenechal oklamat :D, kanal a standard nastavit nelze.

Rozdíl mezi 2.4 a 5 GHz poradí Google. Lepší a stabilnější je 5 GHz, protože není tak náchylná na rušení a má vyšší přenosovou rychlost. Mobilní Hotspot samozřejmě nemusí být kvůli pomalejšímu internetu na 2.4 GHZ brzdou. I když u 5G už by mohl.

2.4 GHz se dnes vyplatí jen v momentě, kdy potřebujete dosáhnout většího pokrytí signálem nebo když nějaké starší zařízení neumí 5 GHz.