Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 11 - Proč nelze nahrát ani udělat printscreen u fullscreen hry?

Dobrý den,

Chtěl jsem udělat printscreen. To můžu udělat snadno pomocí tlačítka na klávesnici. Jenže, když jsem to udělal, tak to vytvořilo obrázek, jako by ta fullscreen hra vůbec nebyla puštěná.

Zkusil jsem to nahrát pomocí bandicam, ale výsledek byl stejný. Zvuk to nahrálo, ale tvářilo se to, jako bych něco pustil pouze na pozadí.

V čem je, prosím Vás, problém?

Děkuji

Mám dva monitory. Jeden u laptopu a druhý LCD. Ten u laptopu občas zapnu, když potřebuji dvě obrazovky kvůli kancelářským apod. účelům, kdy je snazší to dělat na dvou. Ale jinak mám zapnutou pouze LCD (jako zrovna teď)

A teď mě napadlo, jestli není problém ve hře, tak jsem zkusil pustit jinou a výsledek stejný. Očividně je to jenom o fullscreen bez ohledu na puštěnou aplikaci. Ale proč to nefunguje? Nepamatuji si, že s tím byl někdy dřív problém.

Nekdy driv jsi delal printscreen tlacitkem na klavesnici a behalo to? Mne tedy ne. Printscreen neznal funkce DirectX a vzdy nahodil jen cernou obrazovku.
Printscreen delam pres MSI Afterburner, ma tam na to klavesovou zkratku. Bandicam by mel fungovat take.

Ano, dělal v rychlosti, když jsem to nechtěl hrotit. Teď jsem to zkoušel na druhém laptopu (s W10) a funguje to. A psal jsem i známému (který má taky W11) a taky mu to funguje. Takže je problém někde u mě. Ale jak jsem řekl, zkoušel jsem různé hry a bezúspěšně. Očividně je to taková typická chyba, kterou vyřeší pouze částečná obnova Windows. Naštěstí, není to nic životně důležitého, takže kvůli tomu to dělat nebudu.

Seřazeno od nejvhodnější metody na snímky z her:

Win+Alt+PrtnScr - Game Bar, nejvhodnější volba na vytvoření snímku obrazovky, automaticky se ti uloží do složky profilu v png nebo jxr(HDR)

Alt+F1 - Geforce Experience, funguje pouze s nV grafikou, ukládá v png nebo jxr(HDR)

Win+PrtnScr - snímek obrazovky z Windows, automaticky uloží do složky profilu v png

PrtnScrn a Alt+PrtnScrn je vhodný jenom na Win okna, potřeba manuálně vložit do editoru a uložit