Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Mint: Ako napevno pripojiť Samba disky?

Mám čistú inštaláciu LM a potrebujem napevno pripojiť samba disky. Problém je, že niečo som na internete našiel, ale musel som spúšťať skript vždy, keď som disky potreboval a tiež zadávať pre každý heslo. Ak som to dal do fstab, nešlo to, síce heslo vypýtalo, ale na disk som sa nedostal. Navyše to pýtalo heslo pri štarte systému pre každý disk.

Moja požiadavka je:
- čo nainštalovať (mám čistú inštaláciu)
- ako dosiahnuť, aby som to mal pri štarte bez zadania hesla
- heslo nesmie byť v texte viditeľné

Nejde mi to, ale myslím, že preto, lebo mi tam ešte chýba klientská knižnica. Ako sa volá. Keď hľadám, vždy mi nájde všetko len o serveri, ale o klientovi nič. Ja sa čudujem, že som to vtedy aj našiel. Síce som to musel ručne vždy zapínať, ale išlo to. Lenže to odišlo s diskom do večných lovíšť.

Ono to není tak úplně jedno - v okamžiku kdy se zpracovává fstab, nemusí být ještě stabilizované síťové služby a pak připojení samby selže. rc.local se spouští až jako poslední skript v bootovacím procesu a je větší šance na připojení. Ještě pro sichr se může před připojením provést krátký sleep nebo pingnout na cílový disk