Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synalogy NAS - nekompatibilní disk

Dobrý den,

měl bych dotaz. Kupoval jsem si NAS od Synalogy, konkrétně ds218 a do toho mi bylo v DATARTU porazeno ať si koupím HDD od WD, konkrétně tedy v Red kategorii, která je určena pro NAS. Bohužel jsem si toho moc o tom nezjistil a koupil jsem si, jak mi poradili WD20EFAX, jež využívá SMR technologii zápisu dat a koukal jsem právě na známou aféru ohledně toho a nevím, jestli rychle běžet disky vyměnit, nebo můžu být úplně v klidu. Využívám NAS pouze v domácnosti na zálohu fotek, videí atd. a pouštění si seriálů a filmů přes domácí místní síť bez přímého připojení. Děkuju za odpověď.

Po vyrazom kompatibilny treba casto rozumiet, ze zariadenie bolo s danym diskom testovane.
Pokial nebolo nic zle sa nedeje, k doskam mas zoznam kompatibilnych ramiek a predsa tam mozes dat akukolvek, ktora bude fungovat.
Zaujimalo by ma, co spravi disk nasku, alebo nasko disku, zeby to bol az taky pruser?
Jedine co ma napada je, ze NASko nebude vediet disk identifikovat hned na zaciatku.

Kdyby disk nebyl uvedený mezi kompatibilními, to bych ještě dokázal skousnout - ne vždy výrobce aktualizuje seznam. Je to třeba jako píšeš s těma kompatibilníma RAMkama.
Ale když vyloženě píše, že je nekompatibilní, tak k tomu asi má nějaký důvod.

Kompletní seznam zde:
https://www.synology.com/cs-cz/compatibility?search_by=products&model=DS218&category=hdds_no_ssd_trim&not_recommend_mode=true&p=1&change_log_p=1

Jsou tam i 10, 12, 14 TB modely, od WD i Seagate...

Problémy s kompatibilitou

V případě používání nekompatibilních zařízení nebo zařízení, která nejsou uvedena v seznamu kompatibility, může dojít k výskytu následujících problémů:

Systém nedokáže zařízení vyhledat.
Systém nedokáže zařízení nikdy vyhledat.
Systém je nestabilní.
Dochází k neočekávaným problémům.

Pokud dojde při používání nevyzkoušených zařízení k problémům s kompatibilitou produktu, nemusí být technická podpora Synology schopna vám nijak pomoci. Z toho důvodu si vybírejte kompatibilní produkty uvedené v seznamu kompatibilních zařízení Synology a věnujte pozornost poznámkám u jednotlivých kategorií.

https://kb.synology.com/cs-cz/DSM/tutorial/Can_I_use_devices_that_are_not_on_the_Products_Compatibility_List