Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dva monitory - obnovovací frekvence

Zdravím,
potřebuji Vaši pomoc... Mám na PC dva monitory (Viewsonic VP2768 4K skrze Displayport a HP 24fw skrze HDMI). Oba zvládaly obnovovací frekvenci 60 Hz. Grafická karta Radeon RX 560. Zkusil jsem na krátkou dobu připojit první monitor přes HDMI. Po opětovném navrácení do původního stavu jsem bohužel zjistil, že první monitor nelze přepnout na obnovovací frekvenci 60 Hz, ale v nastavení je pouze možnost 29,9... a 30 Hz.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Předem děkuji za všechny rady a tipy ;)

Mohlo se to nějak rozesrat. Třeba grafika najednou oba výstupy nedá a sníží refresh Hz, je to stará šunka.

Já mám zkušenost, že pokud výrobce monitoru dělá ovladače je lepší jej nahrát (lepší než pnp ovladač) zpravidla nabídne víc možností refresh rate.

Zkusil bych první nahrát ten ovladač, zkontrolovat jestli se to změní ve správci zařízení a jestli se posunou ty Hz.
https://www.viewsonic.com/us/vp2768.html#downloads