Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s programem IrfanViev 2x

Dobří lidé, moc Vás prosím poraďte mi prosím se dvěma problémy v tomto super prográmku v češtině.
1. Jak vytisknout např. 8 malých obrázků na jeden list papíru a nemusel každý tisknout na jiný papír a tím s ním plýtval.
2. Jak v dávkovém převodu (spustí se klávesou „B“ na otevřeném obrázku) se mi automaticky nastaví hned nahoře adresář ze kterého je tento obrázek a nemusel jsem ho zadávat ručně. Určitě to jde, kdysi jsem to tak měl, ale teď to nemůžu nikde najít. Stále tam drží jeden a ten samý, který nepotřebuji a navíc je daleko od toho, který chci používat.
Moc a moc děkuji. Michal

Irfanview není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

1) Spustíš režim Miniatury (Soubor - Miniatury), vybereš požadované obrázky a v menu Soubor zvolíš Vytvořit kontaktní list z vybraných souborů.

2) menu Volby - Nastavení - Spuštění/Ukončení - Startovní složka programu - Specifikovaná složka

ano, toto funguje a po chvilce klikání tam dostanu otevřený adresář, který potřebuji, ale co s tím dál. Nehledě k tomu (pro bud č. 2) to uměla i prastará verze před mnoha a mnoha lety (jen nevím, co jsem měl kde nastavené). Jen jsem si otevřel adresář se zvířátky, otevřel v něm jaký koli obrázek xxx.jpg , stiskl B a už si mohl z tohoto konkrétního adresáře přida obrázky, na které chci uplatnit dávkový převod - to už chápu

On ti to popsal už nahoře host.
Ale pro jistotu|: V tom adresáři najdeš fotky, označíš je myší (při podrženém Ctrl) a pak v tom okně (taky v menu Soubor) najdeš tu odpovídající volbu Vytvořit kontaktní list z vybraných souborů (nebo adekvátní, podle použité češtiny Irfanu).

ANO, Dobří lidé moc Vám všem za vše děkuji!!!!! Jsem již pomalu u cíle. Jen zbývá k tomuto problému poslední věc a už bych viděl světlo na konci tunelu. Funguje to NAPROSTO PŘESNĚ, JAK JSEM POTŘEBOVAL (VČETNĚ ODESTUPŮ MEZI OBRÁZKY – že to nelepí jeden na druhý), jen bohužel nový program pro tisk ve verzi 4.59 si obrázky zmenší jak chce a nectí jejich velikost, který má každý jinou a kterou jsem si nastavil. Moc děkuji za jakou koli radu. Vše posílám v přílohách. Moc předem děkuji. Michal

printscreen se sem nevkládá ze schránky, ale ze souboru na disku.

nezjišťuju, který program v jaké verzi zrovna chápe můj výběr.
nahážu tyto obrázky do jednoho adresáře (frikulíni použijí složku) a nějakým tím windowsím foto-něčím to vytisknu na 1 nebo 2 strany, jak potřebuju. pak zas ten postup zapomenu.

irfan view je už dlouho ve verzi 4.x
tu na pc ho zrovna nemám, neověřím co umí. ale je free, není důvod neupdatovat.

ANO, Dobří lidé moc Vám všem za vše děkuji!!!!! Jsem již pomalu u cíle. Jen zbývá k tomuto problému poslední věc a už bych viděl světlo na konci tunelu. Funguje to NAPROSTO PŘESNĚ, JAK JSEM POTŘEBOVAL (VČETNĚ ODESTUPŮ MEZI OBRÁZKY – že to nelepí jeden na druhý), jen bohužel nový program pro tisk ve verzi 4.59 si obrázky zmenší jak chce a nectí jejich velikost, který má každý jinou a kterou jsem si nastavil. Moc děkuji za jakou koli radu. Vše posílám v přílohách. Moc předem děkuji. Michal

PRO VŠECHNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobří lidé!!!!!!!!!!! Nevím, jak VÁM VŠEM PODĚKOVAT. ale už problém č.2 je vyřešen (s verzí 4.59CZ) a chodí PŘESNĚ JAK JSEM POTŘEBOVAL!!!!!!!!
Už mi prosím k bodu č.2 (Adresář pro dávkový převod) nemusíte NIC PSÁT. a navíc znovu moc děkuji naprosto všem!!!!!!

Co se týká bodu 1. (více fotek na 1 A4 aby nezměnily svou velikost a rozměry) tak se budu zabývat (prosím za odpuštění) až zítra a když to nebude ani v této verzi, tak zdvořile ještě na toto téma napíču.

DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI
Michal

ANO, Dobří lidé moc Vám všem za vše děkuji!!!!! Jsem již pomalu u cíle. Jen zbývá k tomuto problému poslední věc a už bych viděl světlo na konci tunelu. Funguje to NAPROSTO PŘESNĚ, JAK JSEM POTŘEBOVAL (VČETNĚ ODESTUPŮ MEZI OBRÁZKY – že to nelepí jeden na druhý), jen bohužel nový program pro tisk ve verzi 4.59 si obrázky zmenší jak chce a nectí jejich velikost, který má každý jinou a kterou jsem si nastavil. Moc děkuji za jakou koli radu. Vše posílám v přílohách. Moc předem děkuji. Michal

Děláte si ze mě srandu, ale neporadíte důchodci!!!!!!! Jak si vytvořím nový obrázek (A4) prázdný, do kterého si naskládám svoje fotky (samozřejmě velikostně správně upravené) . K čemu mi jsou jejich miniatury. Potřebuji mít ty fotky na jednom A4 listu . asi nikdo neví jak na to a tak si ze mě raděj děláte srandu. Fakt moc díky. Michal

ne, to není dobrý nápad.
na obrázky/fotky máš bitmapový editor a ty nepoužívají žádné a4 nebo centimetry.
velikost obrázku je v pixelech a přepočet na fyzický rozměr papíru může být přes hustotu bodů (dpi = dot per inch). obrázky si ho obvykle nesou v sobě, je to nepovinný údaj a dalším zpracováním nemusí být správný.
dále může samotný program používat zvětšení (u fotek častěji zmenšení), aby se obrázek vešel na stránku, nebo aby korigoval vadnou hodnotu dpi.
takže ti nikdo neřekne, jak velký bílý obrázek v pixelech bys měl založit, aby to na tvé tiskárně vyšlo na stránku a4.

pokračuj v té cestě, kdy několik vybraných souborů necháš vytisknout na jednu stranu.
už jsem psal že na to používám prohlížeč fotek ve windows, ale i irfanview se ti nainstaluje se zástupcem pro dávkový režim.

a příště bez 10 vykřičníků, nejsi mezi dementama na facebooku. je to nevkusné a uřvané.

Moc se za vykřičníky omlouvám - nemyslel jsem to zle. Jen už jsem z toho zoufalej. Tady mi někdo (zapomněl jsem jsem jméno toho s obrázkem kočky) poslal Print Screen přesně toho co potřebuji. Bohužel během těchto debat, jsem zapomněl, kde si vytvotvířím NOVÝ OBRÁZEK u kterého by se da dalo nastavit "A4" . Je mi nad slunce jasné, že přidané fotky (obrázky) musejí mít takové velikosti, aby se tam vešly, což si předem připravím

Zkus to jinak ... V programu pro obsluhu tiskárny je obvykle volba "Fotky", tam se vyberou fotky pro tisk a pak se nastavuje typ a velikost papíru. A taky tam obvykle je něco jako "uspořádání" či "šablony" pro tisk, tedy jak jsou ty fotky na jednom listu umístěné a obvykle tam jsou i šablony pro více fotek na listu.

Pokud máš LibreOffice, tak tam je součást Draw, tam to jde. Soubor-Nový, pak vložit-Obrázek, můžeš zmenšovat a upravit rozměry dle pravítek, otáčet posunout na vybrané místo na stánce a další obrázky stejně. Pro zarovnání si natáhni myší pomocné linky zleva nebo shora, ty se netisknou. Nakonec uložit nebo exportovat do zvoleného formátu nebo do pdf. Pak můžeš tisknout kdykoliv na libovolné tiskárně a už se to nehne. Jen se v pdf mohou někdy posunout barvy, s tím je třeba si pohrát. V odkazu je i stažení nápovědy v češtině nebo pak stiskni F1, ať tu zase nepíšeš 20 dotazů, to tě tu nikdo celé učit nebude. Hezké svátky.
[94220-lo-draw-png]

S tebou je to těžké, když nikdy nenapíšeš vše potřebné, kliknout na zadaný odkaz a otevřít stránku taky neumíš, takže něco řešit na dálku moc nejde. Kolik těch obrázků potřebuješ? Nebylo by lepší se na nějaké skládání na 1 papír vykašlat, tj. obětovat třeba 10 papírů a po nastavení velikosti v Irfanu to tisknout po jednom? Máš vůbec fototiskárnu na kvalitní fotky?

jen nevím, co je Liberte Office

-stačí kliknout na ten odkaz zvýrazněný jinou barvou a podtržený, ovšem je třeba stáhnout, nainstalovat a pak se ho naučit

Ten program neznám, ale paní má podobný a v tom je tisk k pláči, proto ho nechci

A abys napsal, který program to je, to tě nenapadlo? Máme hádat? A proč je k pláči? Moc složité nebo nekvalitní tisk? Za to ale může spíš špatné nastavení rozlišení nebo parametrů tisku v tiskárně.
Já používám Corel Draw, ten je placený, LibreOffice Draw je zadarmo a podobný.
Tak se zamysli, jestli na to máš a pak se to všechno nějak nauč, jako důchodce na to máš víc času.
Zdraví "pán co Má jako obrázek kočku" - (ale je to kocour)]:)

To je ale úplně jiný problém ... Musíš se to naučit :-) Při volbě tisku (který popisuju) musíš zvolit velikost fotek (a určitě je tam i volba v cm). Nicméně, stejně asi narazíš na další problém - formát. Ty "rámečky na zeď" mají nějaký formát (šířka x výška) a jednotlivé fotky nejspíš nebudou mít přesně ten formát ... Jedno z řešení je tisknout to "z okrajema" tak, aby to šlo nějak rozumně ostříhat.

tazatel je korunovaný ...
až po 30 odpovědích z něj vyleze, že on to chce do rámečků na zeď. ty potřebují jak konkrétní rozměr rámečku v centimetrech (žádná a4), tak nejspíš nějaký schovaný bílý okraj kolem.
a on to jen zatlouká a během 30 odpovědí se baví tím, jak se 15 lidí snaží vysvětlit co má dělat, když on neumí dát žádný rozumný popis své situace.

vážený soudruhu tazateli - nesnáším lidi, kteří pohrdají mým časem a myslí si, že jsem tu pro jejich zábavu.
jsem ochotný i neznalému začátečníkovi vysvětlit co má dělat, když má snahu a reaguje na víc než světlo a tmu.
tak se nezlob, lidi této hladiny iq vzdávám a dál neřeším.

vykašli se na formát a4, když tvé rámečky mají poloviční/třetinový formát.
nastav tisk na skutečný formát těch rámečků, irfanview to podporuje, a nemusíš řešit žádné nesmysly s více fotkami na jeden papír.

Ano , to vše chápu, ale potřebuji to tisknout z Irfanviev. Napřed si fotky jednotlivě upravím, ale pak si potřebuji je naskládat na fotopapír A4. A to nevím jak. Teď jsem dal vytvořit Nový obrázek, ale A4 mi to nenabízelo - ikdyž se mi to jednou už povedlo, ale pak jsem mohl vkládat jen miniatury. Omlouvám se že stále otravuji, ale ten pán co Má jako obrázek kočku mi poslal Print Screen přesně toho čeho potřebuji docílit

Moje rada: dsa [185.243.173.xxx], 25.12.2021 11:01

Irfan neznám, je otázka, zda to umí ... tedy má ty šablony atd. a zda ty "úpravy" děláš správně.

Pokud to chceš "sám upravit a skládat", musíš zvládat pixely a rozlišení a prostě založit "nový obrázek" ve vhodném rozlišení a tam ty "upravené a sjednocené" dílčí fotky naskládat. Ale jednodušší je to viz. rada :-)